• Diğer

Viranşehir

“Yere Batasın Viranşehir”

Sanayi, teknoloji ve iş olanakları hiç yok denecek kadar az olan Viranşehir, gördüğüm kadarıyla kimseden sanayi, teknoloji ve iş istemiyor.

“Yere Batasın Viranşehir”

Okunma: 1269

27 Aralık 2018 13:45
-A

+A

 
 
Ama yol istiyor, elektrik istiyor, altyapı istiyor.
Kış beraberinde, bozuk yollar, altyapının eksikliğinden doğan mağduriyetler ve karanlığı getirdi. Viranşehirliler bu sorunlarla uyuyor bu sorunlarla uyanıyor. Adeta kâbusa dönmüş.
 
Yukarıda belirtiğim gibi iş olanaklarının olmaması nedeniyle dinlenme ve tatil aylarında dışarıya çalışmaya giden Viranşehirliler kış aylarını ise yol sorunu, karanlıkta ve soğukta geçiriyor.
Viranşehirliler kimseden sanayi ve iş istemiyor ama yol ve elektrik istiyor. Ama bir işsizlik sorunu söz konusu.
 
Nerden vardın bu kanıya diyen olacak, hepimiz sosyal ağları aktif olarak kullanıyoruz. Viranşehirlilerin haklı olarak birkaç aydır yaptıkları tek paylaşım elektrik ve yol sorunundan başka bir şey değildir. Merak edenler Viranşehirlilerin sosyal ağlarına bir göz gezdirebilirler. 
Viranşehir’de bu sorunların yanı sıra ciddi anlamda bir iş sorunu da var,  geçen gün facebook Viranşehir iş ilanları grubunda genç bir Viranşehirli işsiz olduğunu ifade ederek isyan gibi bir paylaşım yapmıştı.
 
Aynen aktarıyorum, “Allah belanı versin Viranşehir, işimiz yok. Soyun sopun kurusun, iş yok. Yere batasın Viranşehir. Notunu paylaşmıştı. Bu paylaşımı okuyunca bu insanın ne kadar çaresiz olduğu ve işe acil olarak ihtiyacı olduğu besbelliydi. 
 
Yerel seçimler bayağı bir yakınken siyasetçilerin ve adayların her şeyden önce temel ve herkesin ortak sorunu olan yukarda belirtilen konularda vaat vermesi ve icraatta dökmesi hem onlar için hem de Viranşehir için çok iyi olacaktır.

Fatih GÜLTEKİN
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku