• Diğer

Viranşehir

AK ADAY SALİH EKİNCİ, 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI

Ak Parti Viranşehir Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile Viranşehir Devlet Hastanesi Çalışanlarını ziyaret edip 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı

AK  ADAY SALİH EKİNCİ, 14 MART TIP BAYRAMINI KUTLADI

Okunma: 458

14 Mart 2019 15:40
-A

+A

 
 
 
Viranşehir Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. İlhan Erkan ve personelleri Ak Aday Ekinci'yi karşılayıp çalışan personellere karanfiller dağıttı.
 
Hekimliğin, ilk eğitim anlarından itibaren her zaman üstün bir fedakarlık ve büyük bir özveri gerektiren bir meslek olduğunu söyleyen Ekinci, mesajında şu sözlere yer verdi. 
 
“Yeryüzünde eşine az rastlanır bir mesleği icra eden sağlık çalışanlarımızın, görevlerini fedakarca icra edişleri sayesindedir ki hastanelerimiz tüm yaratılmışları Yaratandan ötürü sevmenin tecelli ettiği mekanlar halini almıştır.
 
Nasıl ki bugün doktorlarımız bu zorlu görevi aşkla ve şevkle yapmaktalar ise 100 yıl önce bugün, takvimler 14 Mart 1919’u gösterdiği bir zamanda Tıbbiyeli öğrenci ve hocalar Anadolu’nun dört bir yanından kalkıp canları pahasına müdafaaya koşmuşlardır.
 
Bu yüzdendir ki devletimiz, başta doktorlarımız olmak üzere, hastalarımıza gerekli ilgi ve bakımın yanında onları biran önce eski sağlıklarına kavuşturmak için her türlü gayreti göstererek, özverili bir şekilde bu zor görevi ifa eden sağlık çalışanlarımıza her zaman destek olmuş ve olmaya da devam edecektir.
 
Milli mücadele sırasında mesleklerini bir yana bırakıp vatan savunması için koşan Tıbbiyelilerin aziz hatıralarını yad etmek niyetiyle her yıl kutlanmakta olan “14 Mart Tıp Bayramı”  vesilesi ile öncelikli olarak Viranşehir'de bu kutlu görevi yürüten hekimlerimiz olmak üzere bütün tıp camiasının bu müstesna günlerini kutluyor, şiddetin her türlüsünden uzak, güvenli ve huzurlu çalışma ortamlarında mesleklerini başarıyla icra etmelerini diliyorum, dedi.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku