• Diğer

Viranşehir

Akaltun : Bölge İhtiyaçlarına Cevap Oluyoruz ve İhracat Yapıyoruz

İş insanı İbrahim Halil Akaltun, Güneydoğu’da bir ilki yaparak Viranşehir’de Kumaş örgü fabrikası kurmuştu. Onlarca vatandaşın istihdam edildiği fabrikada balya tulumu-çuval üreten Akaltun, bölgenin ihtiyaçlarına cevap olabildiklerini ve dışarıya da ihracat yaptıklarını söyledi.

Akaltun : Bölge İhtiyaçlarına Cevap Oluyoruz ve İhracat Yapıyoruz

Okunma: 666

19 Ağustos 2019 15:01
-A

+A

 
  Viranşehir Organize sanayide kurduğu fabrikada İlçenin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Akaltun biri devasa Türkiye’de sadece 3 tane bulunan modern bir makineyi Viranşehir’e getirerek üretime başlamıştı. Yaptığı proje Türkiye’de örnek proje olarak kabul gördü. 
 
4 tane makine ve 15 işçi ile 24 saat üretim yapan Akaltun, Viranşehir halkına hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Akaltun : “Yaptığımız proje Örnek proje olarak kabul gördü. Burada şuan Türkiye’de sadece 3 yerde bulunan makinelerden birini Viranşehir’e getirdim. Şuan balya tulumu ve çuval üretiyoruz. Kaliteli kumaşlar yapıyoruz. İlk önce iplikleri kumaşa çeviriyoruz. Oradan kumaşlar balya haline geldikten sonra kesme makinelerimiz ile kesiyoruz. Sadece Viranşehir ve Şanlıurfa ile sınırlı kalmıyoruz. Çevre il ve ilçelere ihraç ediyoruz. Ülke dışında  Afrika sudan  ile kumaş pazarligindayiz  birçok yere ihracatımız var.” Dedi. 
 
Son model teknoloji ile çalıştıklarını ifade eden İş İnsanı İbrahim Halil Akaltun, Viranşehir’deki fabrikasını büyütmek için çalıştığını belirterek : “Şuan tesiste 15 kişi istihdam ediyor. Fakat ileri ki günlerde bu işimizi daha da büyüteceğiz. Yeni makineler getireceğiz. Balya tulumu-çuval dışında balya teli ve çorap üretmeye başlayacağız. Viranşehir halkının istihdam edildiği fabrikamızda çalışan sayısını 50’nin üzerine çıkaracağız.” Diye konuştu. 
 
İş insanı İbrahim Halil Akaltun, sadece Viranşehir’e yönelik üretim yapmadıklarını, ihracata da başlayacaklarını da sözlerine ekleyerek : “Azerbaycan’dan gelip bizimle çalışmak istiyor. Ama sadece Azerbaycan ile sınırlı kalmayacağız. Dünyanın her yerine üretilen ürünlerimizi ihraç edeceğiz. Sadece Viranşehir halkına değil, ülke ekonomisine de katkıda bulunacağız” dedi.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku