• Diğer

Dünya

Artık, Birbirimize Düşmekten Vazgeçelim.

 Artık, Birbirimize Düşmekten Vazgeçelim.

Okunma: 834

22 Aralık 2017 08:56
-A

+A

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Meclis’te devam eden bütçe görüşmelerinde söz alarak şu değerlendirmelerde bulundu: 
 
Sizler 28 Şubat’ta mağdurken bizler de mağdurduk. Ben üniversite okudum o dönemde, başörtüsü eylemlerinden dolayı benim uyarı, kınama, disiplin cezalarım var. Nasıl ki o dönemde Sayın Abdullah Gül'ün eşi AİHM'e başvurmak zorunda bırakılmışsa ve bu, o zamanki Hükümetin Türkiye'ye yaşattığı bir ayıp ise bugün de siz aynı durumdasınız.
 
Allah'ın yüz ismi, cevşende bin ismi var. Her bir isimden bir fiil meydana gelmiştir. "Adl" ismi ve "Hak" isminden de adalet ve mahkemeler tereşşuh etmiştir, neşet etmiştir. Allahuteala o "Adl" isminin gereği adalet isminin gereği olarak adalet ismine yapılan adaletsizlikleri, Hakk adına yapılan haksızlıkları kabul etmeyecektir. 
 
ABD de İsrail de iç çatışmalarımızdan dolayı sadece Kudüs’e değil Mekke'ye de girmeye çalışacaklar
 
Yargıçlar, hakimler, savcılar; elinde yetki olan her insan öncelikle bilsin ki kurumlardan, partilerden, devletlerden evvel Allah'ın o isimlerine karşı sorumludur. Nasıl ki âlimlerin Allah'ın "Âlim" ismine karşı bir sorumluluğu varsa, kendilerine bahşedilen o ilmin zekatını insanlara vermekle mükelleflerse işte o "adalet" isminin çalışanları da Allah'ın "Adl" ismini kaim kılmak için adil davranmak zorundadır. Yoksa bu iç çatışmalarımızdan dolayı ABD de İsrail de sadece Kudüs kutsalımıza değil günün birinde Mekke'ye de girmeye çalışacaklardır. Ama biz esas tehlikeyi görmüyoruz, bizden farklı düşünen insanlara elimizdeki yetkiyi, iktidarı kullanıyoruz. Bu kabul edilemez.
 
Geçen yıl 20 Ağustos’ta Mavi Marmara anlaşması Mecliste oylanırken, kabul edilirken orada şu tehlikeye dikkat çektim: "Bakın, burada Kudüs başkent olarak sunulmak isteniyor, zemini hazırlanıyor. Lütfen buna dikkat edelim." Ama dinleyen kim? Çabuk unutuyorsunuz maalesef.
 
Cumhurbaşkanının Yenimahalle, milletvekillerinin Çankaya Kaymakamından izin alması gerek 
 
Şu anda biz suç işliyoruz anladığım kadarıyla. Çünkü OHAL Kanunu'na göre bizim herhangi bir açıklama yapmamız için, bir toplantı yapmamız için mülki idare amirinden izin almamız lazım. Yani şu anda bizim Çankaya Kaymakamından izin alıp bu konuşmalarımızı yapmamız lazım. Çünkü bizim bölgede milletvekilleri olarak bir kişi bile açıklama yaptığı zaman gelip uyarılıyoruz. Bu OHAL Kanunu gereği Cumhurbaşkanı gidip Yenimahalle Kaymakamlığından izin alacak. Bu ne kadar absürtse, ne kadar saçmaysa bizim maruz kaldığımız uygulamalar da bu kadar saçmadır, bu kadar absürttür.
 
Lütfen uyanalım artık, birbirimize düşmekten vazgeçelim. Biz birbirimizin düşmanı değiliz, olsa olsa siyasi rakibiz. Bu minvalde, bu mantıkla birbirimize karşı tavırlarımızı, eylemlerimizi, söylemlerimizi bir daha gözden geçirelim.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku