• Diğer

Viranşehir

Atanamayan Öğretmenin Evi de Yanınca Ortada Kaldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde atanamayan bir öğretmen ve ailesinin dramı yaşanıyor.

Atanamayan Öğretmenin Evi de Yanınca Ortada Kaldı

Okunma: 2631

26 Ağustos 2018 11:12
-A

+A

İşsizlik nedeniyle günlük 20 liraya çalışmak durumunda kalan Öğretmen Ercan Erdem, eşi ve çocuğu ile köyde yaşadığı evi de yanınca ortada kaldı. Yetkililerden yardım isteyen Erdem, ne yapacağını şaşırdığını söyledi. Çevredekilerin yardımı ile de ayakta duran Erdem, çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

Demirci köyünde eski bir evde kalan Erdem ailesi, Bayramın birinci günü evlerinde çıkan yangında elde ettikleri ufak tefek eşyaları da tamamen kül oldu. İş bulmakta sıkıntı yaşan Baba Ercan Erdem, köyde gündelik işlere gitmeye başladı. Günde 20 liraya çalışmaya başlayan Erdem’in tek isteği ise ailesini geçindirebileceği bir iş.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olan Ercan Erdem, Hatice Erdem ile hayatını birleştirdi. Evlilikten bir çocuğu olan Erdem, ataması olmayınca köyde üstü tahta ve saçtan kaplı bir evde yaşamaya başladı. Eski evde hayatını geçindirmeye çalışan Erdem bulduğu gündelik işlerle kıt kanaat geçinmeye çalıştı. Erdem kâbusu çevredekilerin yardımı ve gündelik çalışmaları ile elde ettiği eşyalarının bulduğu evinde işte olduğu sırada yangın çıktı. Evi küle dönen Erdem ailesinin dramı daha da yürek burktu. Hiçbir şeyleri kalmayan Erdem ailesi, ağabeylerinin evinde yatıp kalkıyor.
Baba Ercan Erdem;” Derme çatma bir evimiz vardı. Kır kanaat geçiniyorduk. İşsizlikten büyük sıkıntılar yaşadım. Barındığımız evimizde yanınca ortada kaldım. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum. Eşim ve çocuğum ile ağabeyimin evinde yatıp kalkıyorum. Bir çocuğum var. İhtiyaçlarını karşılayamıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım. Yetkililerden yarım bekliyor. Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ömer Çimşit ’in bize yarımcı olmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.
Hatice Erdem ise;” Eşim ve çocuğum ile ortada kaldık. Kayınımın evinde yatıp kalkıyoruz. Çocuğum aç kalsın istemiyorum. Bize yardımcı olun.” dedi.Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku