• Diğer

Viranşehir

Bakanı Kurtulmuş Eyyüp Nebi beldesini ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa temaslarının ardından beraberindeki heyetle birlikte Viranşehir ilçesine geçti.

Bakanı Kurtulmuş  Eyyüp Nebi beldesini ziyaret etti

Okunma: 612

13 Nisan 2018 11:31
-A

+A

 Şehir merkezine 19 kilometre mesafede bulunan Eyyüpnebi beldesini ziyaret eden bakan Kurtulmuş, burada Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcıları Halef Kete, Aslan Çiftçi, Allaaattin Milli,AK Parti Viranşehir ilçe Başkanı Ali Tekin ve EyüpNebi eski Belediye Başkanı Mustafa Çiftçi tarafından karşılandı.

Beldedeki çalışmalar hakkında bilgi alan bakan Numan kurtulmuş, Hz. Eyüp’ün türbesinde dua ettikten sonra, ''Burası inanç turizmimiz açısından son derece önemli'' dedi.

Bakan Kurtulmuş ilk önce Hazreti Elyas peygamber (A.S)türbesini ziyaret etti. Daha sonra Eyyüp peygamberin (A.S.) sırtını dayadığı 'sabır taşı'na sırtını dayayarak dua etti.  Hazretti Eyüp (A.S.) türbesini ziyaret eden Bakan Numan Kurtulmuş :”Gerçekten son derece  maneviyatı yüksek olan bir makam. Hazreti Eyüp peygamberin sırtını dayanarak acılarını dindirmek için sabrettiği cenabı Allah kendisine verdiği büyük imtihanla başa çıktığı önemli bir mekân. Hazretti Eyüp peygamber burada yatıyor. Hazreti Elaysa (A.S.) burada yatıyor. Urfa için Viranşehir için son derece önemli bir yer. Bugün burada bulunduğumuz için şükrediyoruz." dedi.

Bakan Kurtulmu daha sonra Şanlıurfa’ya hareket etti.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku