• Diğer

Viranşehir

BAŞKAN EKİNCİ 15 TEMMUZ MESAJI

15 Temmuz bir ihanetin adıdır. Milletimizin ve Devletimizin direk hedef alındığı 15 Temmuz ihanet Kalkışmasının, unutulmaması ve unutturulmaması gerekir. Meclisimiz bombalanmış Cumhurbaşkanımızın canına kast edilmiştir. Ekonomimiz çok ağır darbe almıştır. Yüzlerce masum insanın kanı dökülmüştür. Ocaklara kor ateş düşmüştür.

BAŞKAN EKİNCİ 15 TEMMUZ MESAJI

Okunma: 2162

14 Temmuz 2020 10:31
-A

+A

 Daha sayamadığımız, sayısızca hadise ve olay 15 Temmuzda cereyan etmiştir. Tabi Bütün bunlar yaşanırken üzülmeliyimki bazı siyasilerin kontrollü darbe çıkışı ve 15 Temmuz'u basitleştirme veya yok sayma çabalarınıda görmekteyiz. 
 
E muhtura, Gezi belası, 17,24 Aralık olayı ve benzeri bir çok Kalkışmanın 15 Temmuz'un zemininin oluşumunda rol aldığını görmekteyiz. 
 
Aslında Hedef belli ve ihanet nettir. Coğrafi konum olarak çok zor bir bölgede yaşadığımızın bilincindeyiz. Stratejik konum itibari ile daima dış güçlerin hedefinde olan Ülkemiz bu güne kadar sayısızca ihanet ve kalkışmalarla karşılaşmıştır. 
 
Başbakan ve Bakanların İdam edildiği, faili meçhul siyasi cinayetler ve benzeri bir çok olayın yaşandığı Ülkemizde Dost ve Düşmanı iyi ayırt etmemiz gerektiğini iyi benimsemeliyiz. 
15 Temmuz bu bağlamda iyi algılanması gerekir. Dış tehditlerden ziyade İç tehtidin daha tehlikeli olduğunu iyi kavramak gerekir. İhanet içeride oldukça Ülkemize yönelik tehditlerin daima var olacağını unutmamak gerekir. 
 
Bu vesile ile 15 Temmuz'un yıl dönümde şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimiz ve kadirşinas milletimize  şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Salih Ekinci / Viranşehir Belediye Başkanı
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku