• Diğer

Viranşehir

Belediye Bisiklet Turu Düzenledi

Viranşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler müdürlülüğü bisikletin günlük hayatta daha çok kullanılması ve teşviki amacıyla bisiklet turu etkinliği düzenledi. Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında 'Avrupa Hareketlilik Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci belediye başkan yardımcı Ragıp yıldırım belediye meclis üyeleri katıldı.

Belediye Bisiklet Turu Düzenledi

Okunma: 3865

25 Eylül 2020 16:01
-A

+A

Ahmet günak parkın önünden başlayan parkura koronavirüs tedbirleri göz önünde bulundurularak temsili olarak 30 bisiklet katıldı. Yaklaşık 3 kilometrelik bisiklet sürüşünün ardından Viranşehir belediye spor kompleksin önünde son bulan etkinlik boyunca bisiklet sürücüleri sıfır emisyon ve bisikletin yaygınlaşması adına yol boyunca bisikletlerinin zillerini çaldılar. Yoldan geçen ve balkonlarından etkinliği izleyen vatandaşlarda alkışlarla bisiklet sürücülerine destek oldular.
 
Viranşehir Belediyesi olarak bisikletin yaygınlaşması adına çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten belediye başkanı Salih Ekinci, “ Bisiklet kullanımı hem insan sağlığına, hem de doğaya büyük katkıları olan bir ulaşım aracı. Bizde bu farkında lığı göz önünde bulundurarak bugün çok güzel bir etkinliğe imza attık. Buradaki amacımız Viranşehir  gibi sürekli olarak büyüyen gelişen bir kentte bisiklet kullanımını artırmak. Bunun içinde Belediye olarak böyle çalışmalara büyük önem veriyoruz. Ve bisiklet kullanımını da daha temiz daha yeşil ve yaşanılabilir bir kent olma yolunda destekliyoruz” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku