• Diğer

Viranşehir

Belediye yaptı DEDAŞ Söktü

Viranşehir Merkez Mahallerde belediye bazı sokaklarda kaldırım çalışması yaptı. Vatandaşları da sevindiren bu düzenlemenin üzerinden bir ay geçmeden TEDAŞ direklerle verilen elektriği yeraltına taşımak için kazı başlattı. İşçiler, bu kez henüz yeni yapılan kaldırım taşlarını tek tek söktü, iş makineleri kaldırım düzenlemesi yapılan yerlerin altını oydu.

Belediye yaptı DEDAŞ Söktü

Okunma: 765

6 Ağustos 2018 08:46
-A

+A

 
Belediye yetkilileri, yapacakları kaldırım düzenlemesi için her kuruma bilgi verip çalışma yaptıklarını bildirdi. Yetkililer kışla mahalesi Antin caddesin üzerinden bir ay geçmeden Tedaş'a hatların yerin altına alınması için ödenek tahsis edildiğini bu sebeple kaldırımların sökülerek kablo çekilmeye başlandığını bildirdi.
 
Altyapıda yaşanan bu koordinasyonsuzlukların ilk olmadığı öğrenildi. Daha önce de Tedaş'ın, Büyükşehir Belediyesinin viranşehirin dört ana  Cadde'deki asfaltlama çalışmasının ardından elektrik hattını yeraltına almak için 15 santim kalınlığındaki asfaltı kırarak çalışma başlattığı bildirildi. Oradaki çalışma için de ödeneğin geç tahsis edildiği bahanesi gösterilmişti.
 
Vatandaşlar, her ilde altyapıyı düzenlemek için oluşturulan Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME)'nin ne iş yaptığını soruyor. 
 
yetkililerden aldığımız bilgilere göre, Tedaş'ın Dünya Bankası kaynaklı kredisinin onaylanmasının ardından yeni yaptıkları kaldırımların söküldüğünü söyledi. 
 
Viranşehirlı Bir vatandaş   şunları kaydetti: "Mahallemizde oturan bir savcı bile buradaki çalışmayı sormuş, çünkü daha yeni yapılan bir kaldırım sökülüyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku