• Diğer

Viranşehir

BELEDİYENİN HİZMETE KOYDUĞU PARKLAR İLE HALK NEFES ALIYOR

Sıcak havaların neredeyse 50 dereceyi bulduğu Viranşehir'de halk dinlenmek ve serinlemek için parklara akın ediyor.

BELEDİYENİN HİZMETE KOYDUĞU PARKLAR İLE HALK NEFES ALIYOR

Okunma: 692

13 Temmuz 2018 11:55
-A

+A

 

Son dönemde Viranşehir Belediyesi tarafından hizmete konulan parklar adeta Viranşehir'in Akciğer’i konumunda bulunuyor. Sıcak havadan bunalan vatandaşlar serinlemek ve dinlenmek üzere aileleri ile birlikte bu parklara geliyor. Vatandaşlar sıcaklığın zirve yaptığı günün akşamında ailece parklara gelip hem dinleniyor hem de piknik ortamından yararlanıyor.

Özellikle Yenişehir Mahallesinde bulunan Şehit Ahmet Günak parkına Viranşehir'in dört bir tarafından gelen vatandaşlar istediği ortamı burada buluyor. Aile büyükleri dinlenmek ve yürüyüş yaparken küçük çocuklar ile oyun figürleri ve çeşitli oyun materyalleri ile zaman geçiriyor.

Görüşünü aldığımız Mustafa Kurur adlı vatandaş" Viranşehir'in yaz sıcaklığı hepimizce malum. Parklar yapılmadan önce hepimiz evlerimizden çıkamıyor ve ailece dinlenme imkanı bulamıyorduk.  Viranşehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ömer Çimşit göreve geldikten sonra bu parklar hizmete girdi. Şimdi ailece dinlenip serinleme imkanı, hatta piknik yapma imkanı bulabiliyoruz. Allah Kaymakam beyden ve Viranşehir Belediyesinden razı olsun" dedi.

Viranşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit ise" Göreve geldiğimizde halkımızın en büyük sıkıntılarından biri de sosyal tesislerin az oluşuydu. Belediye olarak bu açığı kapatmak için çaba harcadık. Şimdi şehrimizin muhtelif yerlerinde parklarımız halkımızın hizmetine girdi. Yakın zamanda tren yolu ve eski çöplük alanı diye bilinen yerlerde ki çalışmalar sona erdiğinde Viranşehir büyük bir yeşil alan kavuşacak. En son hizmete koyduğumuz 15 Temmuz Şehitleri parkı şehrin estetik görünümü açısından da önemli bir yer kaplıyor.  Belediye hizmetlerimiz her alanda olduğu gibi yeşil alanların hayata geçirilmesi ile ivme kazandı/kazanacak diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku