• Diğer

Viranşehir

Biz sorduk Başkan Baydar cevapladı

Viranşehir sanayi spor kulübü başkanı fahri Baydar bu haftaki röportaj konuğumuz oldu.

Biz sorduk Başkan Baydar cevapladı

Okunma: 745

31 Ağustos 2018 14:19
-A

+A


Bu sezon kesinlikle şampiyon olacaklarına inandıklarını belirten Başkan Baydar tarih yazacaklarını ifade etti. Genç, çalışkan ve tuttuğunu kopartan bir insan olarak bilinen Başkan Fahri Baydar Viranşehir Sanayi Spor kulübünde yeni bir yapılanmaya gittiklerini açıklamaktan çekinmiyor.

Sanayi spor yönetimine nasıl girdiniz?

Aslında son başkan Mustafa Etli döneminde bir teklif gelmişti ancak ben son anda işlerimin yoğunluğu nedeniyle yönetime girmedim.

Bundan 3 yıl önce Eski başkan Mustafa etli yurt dışına gideceğini bana bu takıma sahip çıkacak tek kişi sizin olacağını söyleyince yine bir teklif geldi ve bu kez şartlar uygun düştüğü için yönetim kuruluna girmeyi kabul ettim. Viranşehir sanayi spor  gibi kulüpte yönetici olmak onur verici bir olay. Biz Viranşehir çocuğuyuz. Nitekim çocukluk hayalimize kavuştuk diyebilirim.

Kulübün durumunu nasıl anlatırsınız?

Son 10 yılda gelen yönetimler hedeflerine ulaşamadılar ve başarısız sonuçlar kulübü hiçbir geliri yok kulüpte hiçbir yapılanma yapmamışlar., yani bizim kulübün kasasına giren tek kuruş yok. Biz ilk iş olarak idari ve mali açıdan yeniden yapılanmaya gittik. Halen devam eden sorunlar var. Ancak, şehrin takımından, kulübünden beklentileri çok yüksek. Şu an A takımda forma giyen tüm futbolcularımız mutlu ve huzurlular.

Yönetim kurulu size önemli görevler verdi.

Arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim arasında bir köprü vazifesi yerine getiriyorum. Kısa sürede gördüğüm şudur; çok karakterli oyunculara ve tecrübeli teknik heyete sahibiz. Bu ortamda bulunmak benim için büyük şans ve başarılı olacağımızdan asla şüphem yok.
 
Şampiyonluk için neler dersiniz?

Bakın transfer döneminde 4 veya 5 oyuncu transfer etsem şampiyonluk gelir . Arkadaşlık ortamı müthiş. Dayanışma en üst düzeyde.. Bu takım kesinlikle şampiyon olacak. Bırakın tarihin bizi yazmasını, Sanayi spor olarak tarihi bu sezon biz yazacağız. Ben bu ekibe yürekten inanıyorum. Biz bu ligin altını üstüne getirecek bir ekibiz.

Siyasetle aranız nasıl?

Aktif bir siyasi yaşantım yok. Bizim gerçek sevdamız bu ülkenin insanlarının sevdasıdır. Ülkenin sorunlarıyla uyanıyor ve bu konularla yatıyoruz. Ülkemize, insanımıza ne katkımız olabilir onun uğraşlarıyla ilgileniyoruz. Bana düşen bir görev olur ve çağrılırsam her zaman olduğu gibi şartları bir değerlendirir, kararımı ona görev veririm.

Son sözleriniz alayım

Ben burada sizlerin huzurunuzda Viranşehir ilçe kaymakamı ve belediye başkan vekili sayın Ömer çimişte geçen sezon Viranşehir’de tüm amatör kulüplere yaptığı maddi destekten dolayı kendilerine viranşehir spor camiyası adına teşekkür ederim, inşallah yeni sezon açılmadan aynı katkıyı tekrara sunar.ve ayrıca bu imkanı bize verdiğiniz için Viranşehir gündem ailesine teşekkür edemiyorum
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku