• Diğer

Viranşehir

Cami-Der Dini eğitimde başarı gösteren çocuklara hediye verildi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde akide, fıkıh, siyer, kıssalar ve temel ahlak kuralları konularında verilen eğitimde dereceye giren çocuklara hediye verildi.

Cami-Der Dini eğitimde başarı gösteren çocuklara hediye verildi

Okunma: 441

4 Ağustos 2018 10:01
-A

+A

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde İslami faaliyetlerde bulunan Cami Der, küçük kız çocuklarına yönelik sürdürdüğü eğitim programı sona erdi.

Akide, fıkıh, siyer, kıssalar ve temel ahlak kuralları konularında verilen eğitimde dereceye giren kız çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cami-Der Başkanı Mehmet Kaya, dindar bir neslin yetişmesi için çocuklara İslami eğitimler verdiklerini söyledi.

Amaçlarının çocukların topluma faydalı birer birey olmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Kaya, “Küçük kız çocuklarına yönelik İslami ve ahlaki eğitim programız bugün itibari ile sona ermiştir. Gün boyu verilen eğitimde dereceye giren ve eğitim programını aksatmadan devam eden kızlarımızı yürekten tebrik ediyorum. İnşallah hayatlarının her alanında başarılı olurlar. Bir ömür boyu İslami yaşamayı hayatlarında tatbik ederler ve topluma faydalı, örnek olurlar.” diye konuştu.

Kendilerine hediye verilen çocuklar da duygularını paylaşarak, “Bizlere fayda sağlayan eğitim programından memnunduk. Keşke yaz boyu devem etseydi.” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. (Sabri Acet-İLKHA)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku