• Diğer

Şanlıurfa

Ceylanpınar'da sınıra yakın evlerin boşaltılması iddialarına ilişkin açıklama

Suriye sınırında bulunan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde sınıra yakın evlerin 36 saat içinde boşaltılması iddialarına ilişkin açıklamada bulunan Kaymakamlık, haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Ceylanpınar'da sınıra yakın evlerin boşaltılması iddialarına ilişkin açıklama

Okunma: 766

8 Ekim 2019 08:34
-A

+A

Ceylanpınar Kaymakamlığı sosyal medyada sınıra yakın mahallelerin 36 saat içerisinde boşatılması yönündeki haberler ile ilgili açıklama yayımladı.
 
Açıklamada, "Bugün bazı sosyal medya hesaplarında yer alan 'Ceylanpınar ilçesinde sınıra yakın mahallelerin 36 saat içerisinde boşaltılması yönünde Şanlıurfa Valiliğinin kararı olduğu' yönünde yapılan haberler asılsız olduğundan, bu tür haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Muhtemel sınır ötesi harekât kapsamında alınacak tedbirlerle ilgili açıklamaların Şanlıurfa Valiliği ve Ceylanpınar Kaymakamlığı resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarından takip edilmesi gerekmektedir." denildi.
 
Sınıra yakın evlerin teker teker gezildiği ve hane halklarına operasyon sırasında gidebilecekleri bir yerin olup olmadığının sorulduğu gelen iddialar arasında yer alıyordu
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku