• Diğer

Viranşehir

EĞİTİM GÜCÜ YAZ KURSLARIYLA VİRANŞEHİRDE ÇIĞIR AÇTI

2018 yılının ocak ayında Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan ATEŞ ’ in önderliğinde ilçemizde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri tarafından kurulan eğitim gücü spor kulübü sporun ve sporcunun gelişimi için yaz tatili dönemini su sporlarından salon sporlarına kadar 13 farklı branştan oluşan 25 kurs açarak viranşehir’de bulunan bu alandaki boşluğu doldurdu.

EĞİTİM GÜCÜ YAZ KURSLARIYLA VİRANŞEHİRDE ÇIĞIR AÇTI

Okunma: 476

13 Aralık 2018 09:52
-A

+A

 Viranşehir’de sporu bir kültür haline getirmeyi hedefleyen kulüp özelikli alt yapıya önem vererek sporcuların erken yaşta sporla tanıştırıp yetenekleri doğrultusunda yönlendirmek bu bağlamda yaz döneminde 650 öğrenciyi alanında yetkin öğretmen ve antrenörler aracılığıyla belli bir sportif alt yapı oluşturdu. Verilen eğitimlerle çocuğun akademik başarısının yanında sosyal,duygusal ve yeteneksel başarısınıda geliştirmek amaçlanmaktadır. Milli Eğitim Müdürü ve eğitim gücü spor kulübü başkanı  Sinan Ateş yaz kurslarının amacını ve faydalarını şöyle Açıkladı. Müdür Ateş:"•Uyuşturucu ve terör birbirinden ayrılmaz iki parçadır boş zamanlarını eğitimciler gözetiminde spora ayıran gençler kötü alışkanlıklardan ve olumsuz çevrelerden uzak olur.

•Sporsal aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.
•Kendi yeteneklerinin farkına varan çocuklar başarılı bir kariyer planı yaparlar.
•Sporsal aktivitelere aktif olarak çocuklar günümüzün en büyük bağımlılıklarından olan internet bağımlılığından uzak olurlar.
•Öğrencilerin sosyal ve güvenilir ortamda katıldığı aktiviteler pozitif bir kişilik edinmesini,başarıyı yakalamasını ve kendisine saygı duymasını sağlar.

Son olarak Sinan Ateş kulüp olarak en büyük hedeflerinin ülkesine ve devletine faydalı ahlaklı milli sporcular yetiştirmek olduğunu ve yaz kurslarının bundan sonra düzenli bir şekilde öğrencilerimizin isteklerine göre devam edeceğini söyledi.
Yaz Kurslarının açılmasında başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Kaya’ya, Viranşehir Belediyesine ve spor kompleksi personeline, Mizgin Halı sahası sahibi Salih Ekti’ye yardımlarından dolayı genç sporcularımız ve Kulübümüz adına teşekkür ederiz.
Bundan sonra Viranşehir de hiçbir şey spor adına eskisi gibi olmayacaktır dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku