• Diğer

Viranşehir

Feminazilerden linç girişimi

İstanbul Sözleşmesini eleştiren avukata soruşturma... Yürürlüğe girdiği tarihten itibaren kadına şiddet olaylarını tırmandırıp aileleri paramparça eden İstanbul Sözleşmesi ile ilgili görüşlerini gazetemiz ile paylaşan avukat Kasım Karadaş, feminist oluşumların lincine maruz kaldı.

Feminazilerden linç girişimi

Okunma: 521

2 Ocak 2020 13:38
-A

+A

Yürürlüğe girdiği tarihten bu yana yuvaları yangın yerine çeviren, aileleri parçalayan, kadına şiddet vakalarını tırmandıran Batı menşeili İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirmek suç oluyor!

Şanlıurfa Barosu’nun önemli hukukçuları arasında yer alan Kasım Karadaş’ın, gazetemiz VİRANŞEHİRGÜNDEME 27 Ağustos 2019’da yayınlanan “İstanbul Sözleşmesi aileye suikasttır” manşetimizde fesat sözleşmesini eleştirdiği gerekçesiyle Baroda yapılanan feminist oluşumun talebiyle hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Hukukçu Karadaş bu sebeble ifade vermek zorunda kaldı.

Edinilen bilgilere göre; kendisi de avukat olan Şanlıurfa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Serap Polat, 23.09.2019 tarihli dilekçe ile Karadaş’ın Disiplin Kurulu’na sevkini talep etti. Dilekçede, “VİRANŞEHİRGÜNDEME gazetesine verdiği röportajda, ‘İstanbul Sözleşmesi aileye suikasttır, Sözleşme aileleri dağıttı, ayrılıkların önünü açtı’ şeklindeki açıklamaları sebebiyle Av. Kasım Karadaş hakkında Kadın Hakları Komisyonu tarafından Disiplin Kurulu’na sevki hakkında karar verilmiştir. Gereğini talep ederiz” ifadeleri yer aldı. Feminist avukat Serap Polat’ın yazısı üzerine başlayan soruşturma ise sürüyor. 2019/39 Esas, 2019/1292 Sayılı dosya ile 13.11.2019 tarihinde Av. Karadaş’ın savunması talep edildi. Soruşturma görevlisi olarak belirlenen Av. Mevlüt Güneş’e savunmasını veren Karadaş, “İfadelerim herhangi bir disiplin suçu oluşturmadığı gibi, anayasal güvence altına alınan düşünce ve ifade hürriyetinin bir gereğidir” ifadelerini kullandı.

Baro başkanı ‘Karar vermedik’ dedi

Şanlıurfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel, soruşturma açıldığını doğruladı, rutin prosedür olduğunu belirtti. “Urfa Barosu’nun düşünce ve ifade özgürlüğüne bakışı çok nettir. Hangi düşünceye mensup olursa olsun kimseyi ötekileştirme gibi bir derdimiz yok” diyen Baro Başkanı Abdullah Öncel, şunları söyledi: “Karadaş hakkında Şanlıurfa Barosu’nun kurumsal bir kararı henüz verilmiş değil. Karadaş’ın dosyasını soruşturmacıya tevdi etmişsek, bu bir yasal zorunluluktur. Ortada henüz verilen bir karar yok.

“Feministlerin esas amacı görülmüştür”

Akılalmaz girişimi Akit’e değerlendiren hukukçu Karadaş şunları söyledi: “İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik yapılan eleştirilerin hukukçular tarafından şikayet konusu edilmesi iyi niyetle bağdaşmamaktadır. Bu sözleşme bütün uluslararası sözleşmeler gibi değiştirilebilir, feshedilebilir ya da ortadan kaldırılabilir. İstanbul Sözleşmesine yönelik herhangi bir suç unsuru barındırmayan eleştirileri şikayet konusu yapmak onu kutsamakla eşdeğerdir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku