• Diğer

Şanlıurfa

FETÖ’nün sözde Urfa il imamı hakim karşısına çıktı

​​​​​​​Şanlıurfa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde "il imamı" olduğu iddiasıyla Urfa 5 Ağır Ceza Mahkemesi’nde Osman Nuri ile eşi Pembe Karabaş'ın yargılanmasına devam edildi.

FETÖ’nün  sözde Urfa il imamı hakim karşısına çıktı

Okunma: 377

7 Eylül 2021 10:37
-A

+A

Urfa 5 Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek", "Silahlı terör örgütüne üye olma, kurma veya yönetme", "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak" ve "Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet" suçlarından yargılanan tutuklu sanıklar Osman Nuri ile eşi Pembe Karabaş, tutuklu bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
 

Mahkeme, heyet değişikliği nedeniyle önceki zabıtların değerlendirilmesiyle başladı. Heyet, beyanlarını mahkemeye gönderen iki tanığın dinlenmesinden vazgeçilmesine karar verdi.
 

Sanık Osman Nuri Karabaş, yaklaşık 4 yıldır tutuklu olduğunu, herhangi bir suç işlemediğini öne sürerek tahliyesini isterken sanık  Pembe Karabaş da eşinin savunmasına katıldığını belirterek örgütte üye ve yönetici olmadığını öne sürüp sağlık sorunları nedeniyle beraatini talep etti.
 

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesine ve sanıkların tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku