• Diğer

Şanlıurfa

İl Sağlık Müdürü Gülüm, müjdeyi verdi!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa’ya çocuk gastroenterolog hekim atandığını ve eylül ayında hizmet vereceğinin müjdesini verdi.

İl Sağlık Müdürü Gülüm, müjdeyi verdi!

Okunma: 497

26 Ağustos 2021 10:21
-A

+A

2 milyonu aşkın nüfusa rağmen birçok alanda doktor sıkıntısı yaşayan Şanlıurfa’da, çocuk gastroenterolog hekim alanında yaşanan sıkıntı çözüldü. Sağlık Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’ya çocuk gastroenterolog hekim atandı.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, son devlet hizmet yükümlülüğü kurasında 3 çocuk gastroenterolog hekimden birinin Şanlıurfa'ya atamasının yapıldığını belirterek, “Hekim arkadaşımızla şimdi görüştük, Eylülün ilk haftası görevine başlayacak” dedi.

ÇOCUK GASTROENTEROLOJİ NEDİR?
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme tıbbi bilim dalı, çocuklarda sindirim sistemi, safra yolları ve karaciğer ile ilgili tüm hastalıklara ek olarak çocukların beslenmesi ve beslenme bozukluklarının tanı ve tedavisi için geliştirilmiştir. Bu sayede çocukluk döneminde görülen çok sayıda hastalık çok daha kısa bir süre içinde tanı ve tedavi edilebiliyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku