• Diğer

Viranşehir

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ERASMUS PROJELERİNE DAMGA VURDU

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 2018 yılı Proje Teklif Çağrısına çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan Proje başvuru sonuçlarına göre Şanlıurfa’da hibe desteği kazanan 12 projeden 3’ü Viranşehir’den çıktı.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ERASMUS PROJELERİNE DAMGA VURDU

Okunma: 662

21 Eylül 2018 08:24
-A

+A

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan “Aynı Elin Parmaklarıyız” başlıklı proje teklifi ve  Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında Hadi Kutlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “ Alzheimer Hastaları İle Çalışma” ve Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “ Organik Tarım ve Hayvancılıkta Modern Teknikler”  başlıklı proje teklifleri, uygunluk kriterlerini karşılayarak kabul edildi. Viranşehir’de kabul edilen 3 proje toplam 82.346 Avro / 615.084 TL hibe desteği alarak kabul edildi. Kabul edilen mesleki  ve okul eğitimi projeleri  kapsamında (KA101, KA102) toplam 17 öğretmen 30 öğrenci Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Almanya, Avusturya, Finlandiya gibi ülkelerde eğitim faaliyetlerine katılarak proje  konu alanları ile ilgili becerileri arttırma fırsatı yakalayacaklardır.

Konu ile ilgili kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan ATEŞ “ Hazırladıkları projeler ile İlçemizin eğitimine 615.084 TL hibe kazandıran AR-GE birimimize ve  Okullarımıza teşekkür ederim. Kabul edilen projeler sayesinde öğretmen ve öğrencilerimiz farklı ülkelerin eğitim sistemini görmek ve kültürleri ile tanışma fırsatı yakalayacaklardır. Şanlıurfa’da kabul edilen 12 projeden 3’ünü ilçemizin eğitimine kazandırmış olmanın sevincini yaşıyorum.”dedi

Proje 1: Aynı Elin Parmaklarıyız:

Hazırlayan: İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Ülke: Finlandiya

Bütçesi: 23.304 Avro

Katılımcı sayısı:12

 

Proje 2: Alzheimer Hastaları İle Çalışma

Hazırlayan : Hadi Kutlu MTAL

Ülkeler: Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya

Bütçe: 27.846 Avro

Katılımcı sayısı: 3 Öğretmen 15 Öğrenci

 

Proje 3: Organik Tarım ve Hayvancılıkta Modern Teknikler

Hazırlayan: Viranşehir MTAL

Ülkeler: Almanya, Avusturya

Bütçe: 31.196 Avro

Katılımcı sayısı: 2 Öğretmen 15 Öğrenci


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku