• Diğer

Spor

İş insanlarından Amedspor'a destek

Diyarbakır’da iş dünyası temsilcileri, Sakarya’da Amedspor oyuncularına ve teknik direktörüne yapılan saldırıya karşı ortak açıklama yaptı. Açıklamada, saldırılar 'ayrımcı, ırkçı' olarak yorumlandı.

İş insanlarından Amedspor'a destek

Okunma: 767

16 Ekim 2018 10:13
-A

+A

 

 

İş insanları temsilcilerinden Diyarbakır’da bir araya gelerek Sakarya maçında yaşananlara tepki gösterdi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, DOGUNSİFED, ve DİSİAD ortak bir açıklama yaparak saldırıları kınadı.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

5 kurum tarafından yapılan ortak açıklamada, “Bizler Diyarbakırlı iş insanları olarak, sorumsuz bir şekilde bu tarz davranışların sergilenmesine yol açan ve kardeşlik duygularını zedeleyen bu uygulamaların bir daha tekrarlanmaması adına yetkililerin ivedi olarak adli ve idari yaptırımlar uygulamalarını talep ediyoruz. Bu olumsuz tablonun oluşmasında sorumluluğu bulunan kişi, kulüp ve kulüp yöneticileri hakkında ayrıca hukuki zeminde gerekli girişimleri başlatacağımızı ve suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz” denildi.

‘GÖRÜNTÜLER PROVOKASYONDU’

Mezopotamya Ajansı’na konuşan ve skorboardlarda operasyon görüntülerinin yayımlanmasının provokasyon olduğunu söyleyen Amedspor kulüp başkanı Nurullah Edemen de yetkilileri göreve çağırmıştı. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku