• Diğer

Ekonomi

İşadamı Doğan Vergi Rekortmeni Oldu

Viranşehirli iş adamın Mehmet Doğan geçen yıl olduğu gibi bu yılda vergi sıralamasında rekor kırarak vergi birincisi oldu.

İşadamı Doğan Vergi Rekortmeni Oldu

Okunma: 2664

9 Mart 2017 12:59
-A

+A

   Pamuk ve petrol alanında faaliyet gösteren iş adamına Kaymakam Ömer Cimşit başkanlığında ki heyet teşekkür belgesi sundu. 56 ülkeye ihracat yapan işadamı Doğan, ticarette ahlakın esas olduğunu söyledi. Pamuk alanında Türkiye’nin en büyük ihracatçısı olduklarını anlatan Doğan, dünya pamuk ihracatı sıralamasında ise beli bir yerde olduklarını vurguladı.
Vergi rekortmeni olan İş adamı Doğan,viranşehir gündem gazetesi haber müdürümüz ve Duru Tv temsilcisi Berivan Kandar’ın sorularını cevapladı:

Vergi rekortmeni olarak Viranşehir’in gururu oldunuz. Neler söyleyeceksiniz?
Daha önceki yıllarda da vergi sıralamasına girdik. Ağırlıklı olarak pamuk ihracatı yapıyoruz. Viranşehir dışında Mersin, Kahramanmaraş ve Ankara’da faaliyetlerimiz var. Dünyanın 55-56 ülkesinde faaliyet sürdürüyoruz. Türkiye’nin en büyük pamuk ihracatçısıyız. Dünya pamuk piyasasında belli bir paya sahibiz.

Ağırlıklı olarak en çok hangi ülkeye ihracat yapıyorsunuz?
 Ağırlıklı olarak 16-17 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bangladeş’e yapıyoruz. Bangladeş’ten sonra Balerus’a yapıyoruz. Almanya, Amerika, Yunanistan, Hindistan gibi ülkeler… Dünya pamuk piyasasının yaklaşık yüzde 10’unu biz karşılıyoruz.

İşadamlarına ne gibi tavsiyeleriniz var?
Ticarette ahlak esastır. Dürüstlük esastır. Dürüst bir ticarete azimde olursa başarı kaçınılmazdır. Tabi ki eğitim önemlidir. Bilgi güçtür. Bilgi sahibi olurlarsa başaramayacakları bir şey yoktur.

İşadamlarımız Viranşehir’e ne gibi yatırımlar yapabilir; Tavsiyeniz nedir?
Viranşehir yatırıma aç bir memleket. İnsanın memleketine yatırım yapması önemlidir. Herkesin memleketine olan vefa borcundan dolayı yatırım yapmasını bekliyoruz.
 
Bu arada İşadamı Doğan’a maliye Bakanı Naci Ağbal, imzalı belgeyi sundu. Kaymakam Çimşit; “Daha başarılı olmanızı diliyorum. Daha yüksek beyannamelerde bulunmanızı temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Viranşehir Vergi Dairesi Müdürü Cengiz Kılıç’ta işadamına başarılar diledi. 
Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku