• Diğer

Genel

Kars Belediyesi'ne kayyum atanmasından sonra HDP'nin İl Belediyesi kalmadı

31 Mart yerel seçimlerinde 3'ü büyükşehir olmak üzere toplamda 8 kentte belediye başkanlığı kazanan HDP'nin il belediyesi kalmadı. Bugün Kars'a da kayyum atanmasıyla birlikte, 8 belediyeye de kayyum atanmış oldu.

Kars Belediyesi'ne kayyum atanmasından sonra HDP'nin İl Belediyesi kalmadı

Okunma: 7634

2 Ekim 2020 12:52
-A

+A

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2014'te düzenlenen Kobani eylemlerine ilişkin yürütülen soruşturmada 7 ilde 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti. Kararın ardından düzenlenen operasyonlarda; eski milletvekili ve HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, eski HDP milletvekilleri Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Emine Ayna'nın da arasında bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı.Dün adliyeye sevk edilen şüphelilerden 17'si hakkında tutuklamam kararı verildi. Tutuklanan isimler arasında HDP Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen de bulunurken, bu kararın ardından HDP'nin il belediyeleriyle ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.31 Mart 2019'da gerçekleştirilen yerel seçimlerde, 3'ü büyükşehir olmak üzere 8 kentte il belediye başkanlığı kazanan HDP'nin tüm belediyelerine kayyum atanmış oldu.
 
HDP'NİN KAYYUM ATANAN BELEDİYELERİ

HDP'nin seçimlerde kazandığı; Diyarbakır, Van, Mardin, Batman, Siirt, Hakkari ve Iğdır belediye başkanlıklarına da farklı tarihlerde kayyum atanmıştı. Ayhan Bilgen'in tutuklama kararından sonra Kars Belediyesi, Bilgen'den alınarak Kars Valisi Türker Öksüz'e verildi. Bu atamayla birlikte HDP'nin il belediyesi kalmadı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku