• Diğer

Viranşehir

KAYMAKAMLIK TEKSTİL ATÖLYESİNDE EĞİTİM ALAN KADINLAR İŞ SAHİBİ OLACAK

İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, Hürriyet Mahallesinde faaliyet yürüten Becerikli Kadınlar Merkezi'ni ziyaret etti. Kaymakamlık bünyesinde faaliyet yürüten Becerikli Kadınlar Merkezi Tekstil Atölyesini ziyaretinde Kaymakam Dereci'ye Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal ve Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapan işadamları eşlik etti.

KAYMAKAMLIK TEKSTİL ATÖLYESİNDE EĞİTİM ALAN KADINLAR İŞ SAHİBİ OLACAK

Okunma: 397

5 Eylül 2019 15:06
-A

+A

Tekstil Atölyesinde incelemelerde bulunan Sayın Dereci, makine ekipman ve kurslar hakkında usta öğreticilerden bilgi aldı. Viranşehir'de istihdam odaklı projeleri önemsedikleri belirten Kaymakam Dereci şu ifadeleri kullandı: " Viranşehir'de işsizlik en önemli sorunların başında geliyor. Mevsimlik gezici tarım işçiliğinin yoğun olduğu ilçede istihdamı artırmak amacı ile projeler yürütüyoruz. Viranşehir'de işsiz nüfusun gerekli nicelik ve niteliğe sahip olmaması işgücü piyasasının ihtiyacını karşılayamamaktadır.

Kaymakamlığımızca faaliyete koyduğumuz tekstil atölyesi ile kadınları mesleki ve teknik eğitimden geçirerek tekstil sektörü için nitelik olarak yeterli düzeyde ara eleman yetiştiriyoruz. Bu vesile ile yatırımcıların istediği nitelikte ara eleman yetiştirdiğimiz gibi sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı olan bölge kadınını iş sahibi yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Emek yoğun sektörlerden olan tekstil sektörünün Viranşehir'de daha da gelişmesi için çabaladıklarını belirten İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, sektör için gerekli tüm altyapıları oluşturduklarını ifade etti. Tekstil Atölyesi Projesinin mesleki eğitim açısından çok önemli bir adım olduğunu kaydeden Kaymakam Dereci, projede emeği olan herkese teşekkür etti.
Becerikli Kadınlar Merkezinde eğitim gören onlarca kadın kendilerine verdiği destekten dolayı İlçe Kaymakamı Ömer Dereci'ye teşekkür etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku