• Diğer

Viranşehir

Komşu Köyün Delisi Viranşehirde sahnelendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Üstün Dökme’nin yazdığı, Hasan Ocakoğlu’nun yönettiği ‘Komşu Köyün Delisi’ oyunu Viranşehir’de sahnelendi. Viranşehirliler sahnelenen Trajikomik oyunla hem güldü hem de duygulandı.

Komşu Köyün Delisi Viranşehirde sahnelendi

Okunma: 456

4 Ocak 2019 12:23
-A

+A


Viranşehir belediyesi kültür sanat merkezi Ömer Halisdemir konferans salonunda sahnelenen tiyatro oyununa yoğun ilgi vardı. Viranşehirliler saatler önce salonu doldurdu.

Komşu Köyün Delisi Adlı Oyunun konusu ise şöyle; “Kendini akıllı sanıp içlerindeki deliden habersiz gezenleri, sokaktaki deliyi öteki sananları köy meydanına çağırıyor. Olur, olmaz şeylerin, deliliklerin peşinde koşuşturmaktan yüreklerimizdeki isteklerin farkına varamadığımıza dikkat çekiyor. Oyunun başkahramanı Muhtar halis ağa Komşu köylerin delileri varken bizim köyümüzün neden bir tane bile delisi yok diyerek köylülerin aklına kar suyu kaçırır. Kendi içlerinde bir deli olmadığı içinde muhtar seçim vaadi olarak dışarıdan ithal bir deli getirmeyi vaat eder. Gazeteye Deli Aranıyor ilanı verdikleri için ve ilana talip olan deli Hamdi köye geldikten sonra kendi içlerindeki deliyi ortaya çıkarır.”

Üstün Dökmen'in yazdığı Hasan Ocakoğlu’nun yönettiği, birçok devlet tiyatrosunun sahnelediği ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı trajikomik tiyatro oyunu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından Viranşehir’de tiyatro severlerin büyük ilgisini çekti.

Haber, Fotoğraf; Fatih GÜLTEKİNFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku