• Diğer

Genel

Meclisten müjde! Erken tayin ve...

Binlerce kişiye müjde Meclis'ten geldi. Sözleşmeli öğretmenler, sağlık çalışanları ve din görevlilerine erken tayin ve kadro düzenlemesi kabul edildi.

Meclisten müjde! Erken tayin ve...

Okunma: 559

28 Haziran 2019 13:19
-A

+A

Sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetleri sınıfına ait kadrolarda  çalışan sözleşmeli personelin 4 yıl süreyle başka bir yere atanamayacağına  yönelik süre 3 yıla indiriliyor. Sözleşme gereği 3 yıllık çalışma süresini  tamamlayanlar, talepleri halinde bulundukları yerde din hizmetleri sınıfına ait  kadrolara atanacak. Bu şekilde atananlar, aynı yerde en az 2 yıl yerine artık 1  yıl daha görev yapacak.

Yapılan değişiklik ile sözleşmeli öğretmenlerin başka bir yere atanmaları için  doldurmaları gereken süre 4 yıldan 3 yıla, bu sürenin ardından öğretmen  kadrolarına atananların aynı yerdeki görev süresi ise 2 yıldan 1 yıla  indirildi.

​​​​​​​Kanunla, Sağlık Bakanlığı'nda çalışan sözleşmeli personelin kadroya  atanabilmesi için zorunlu hizmet süresi 4 yıla düşürülüyor. Sözleşmeli sağlık  personelinden 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, talepleri halinde  bulundukları yerdeki kadrolara atanacak. Bu kadrolara atananlar, aynı yerde en az  1 yıl daha görev yapacak. (Vatan)
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku