• Diğer

Genel

MHP 8 ilde daha adayını çekiyor

AKP ve MHP’nin, aday göstermedikleri illerde ‘ortak aday’ yerine ‘destekleme’ stratejisini uygulayacağı belirtildi

MHP 8 ilde daha adayını çekiyor

Okunma: 769

19 Aralık 2018 08:37
-A

+A

Akparti ile MHP, daha önce açıklanan bazı illeri yeniden gözden geçirme kararı aldı. MHP’nin, birkaç ilde daha adayını çekme kararı aldığı öğrenilirken, AK Parti’nin de Iğdır ve Karsadaylarını geri çekeceği, bu iki ilde MHP’yi destekleyeceği öne sürüldü.

DHA’dan Besti Karalar’ın haberine göre, Cumhur İttifakında şu ana kadar MHP Ankara, İstanbul ve İzmir’de, AK Parti de Adana, Mersin ve Manisa’da aday çıkarmadı.

Akparti’nin, Adana, Mersin, Manisa’nın yanında Osmaniye’de de aday çıkarmayacağı, MHP’yi destekleyeceği öne sürüldü.

Ancak MHP’nin Iğdır ve Kars’ı da istediği ileri sürüldü. MHP, son yerel seçimlerde Kars Belediye Başkanlığını almıştı. Akparti ise daha önce Iğdır ve Kars belediye başkan adaylarını açıklamıştı.

Akparti ve MHP kurmaylarının, karşılıklı olarak bazı illeri yeniden masaya yatırdığı, Akparti’nin Iğdır ve Kars belediye başkan adaylarını geri çekeceği, bu iki ilde MHP’nin adaylarının destekleneceği konusunda anlaştıkları iddia edildi.

MHP’nin de 8 ilde daha adayını çekeceği iddia edildi. Akparti ve MHP’nin, aday göstermedikleri illerde ‘ortak aday’ yerine ‘destekleme’ stratejisini uygulayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüşmesi sonucunda Muğla ve Aydın’da da Akparti adayının destekleneceği öğrenildi. MHP bu iki ilde adayını çekmişti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku