• Diğer

Viranşehir

MUHTAR GÜNEŞTEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Viranşehir'in Kışla Mahallesinde harabe bir evde ikamet eden Hamit Yıldız (77), kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

MUHTAR GÜNEŞTEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Okunma: 752

3 Eylül 2019 10:18
-A

+A

Eşini kaybettikten sonra harabe bir evde yaşam mücadelesi veren yaşlı Yıldız, kimsesizlikten şikâyet etti. Yıldız, hasta olması sebebi ile ihtiyaçlarını karşılayamaz bir durumda yaşamını sefalet içinde sürdürüyor.

Yaşam şartları son derece elverişsiz bir evde yaşayan Yıldız, gece-gündüz evinin bulunduğu sokakta kalıyor.

Durumu fenalaşan Yıldız'ın komşuları mahalle muhtarı Sinan Güneş'i arayarak durumu bildirdi. Güneş'in ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Yıldız, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Evde bakımını yapacak kimsesi olmadığı için yaşlı amcanın bakımevine alınması gerektiğini belirten Güneş, "Hamit amcamızın komşuları beni arayarak durumunu bana bildirdiler. Kimsesi olmadığı için amcamız gece-gündüz sokakta kalkıyor. Amcanın durumu iyi olmadığı için 112 Sağlık Ekiplerine haber verdim. Ekipler gelip ambulansla yaşlı amcayı hastaneye götürdü. Hastanede doktorları sağ olsunlar amcamızla ilgilendiler. Bugün amcamız orada misafirdir. Amcamızın bir damadı var o da cezaevinde olduğu için kimse bakamıyor." dedi.

Konuyla ilgili Kaymakamlık yetkilileriyle görüştüğünü belirten Güneş, "Yaşlı ve bakıma muhtaç amcamızın bakımevine yerleştirilmesi gerekiyor. Kimsesi olmadığı için başka bir seçeneği yok, isteğimiz amcamıza bir hayır elin uzanmasıdır." ifadelerini kullandı.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku