• Diğer

Viranşehir

Saadet Partisi Viranşehir İlçe Teşkilatının 5. Olağan Kongresi Yapıldı

Sadet Partisi Viranşehir İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile seçime giren Yasin Kurt yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Saadet Partisi Viranşehir İlçe Teşkilatının 5. Olağan Kongresi Yapıldı

Okunma: 588

15 Nisan 2018 14:34
-A

+A

Sadet Partisi Şanlıurfa'nın viranşehir İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile seçime giren Yasin Kurt yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Viranşehir kültür ve sanat merkezi konferans salonunda yapıldı.. Kongrede yapılan yoklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Kongreye Şanlıurfa Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Şanlıurfa saadet partisi ilçe başkanları Mardin saadet partisi il başkanı Viranşehir belediye başkan yardımcısı Mahmut şık, Viranşehir Ziraat odası başkanı Bahri Ekinci, CHP Viranşehir ilçe başkanı Remzi Taylan, HDP Viranşehir ilçe başkanı Mehmet Ali Hançer, partililer ve ilçe halkı katılım gösterdi.

Viranşehir Saadet Partisi kongresi için geçici divan başkanlığı teşekkülü gerçekleştirildi. Divan başkanlığına Mardin il başkanı Ahmet İletmişler, Ceylanpınar Saadet Partisi ilçe başkanı Aziz şahap oğlu, İ.Halil Geylani üyeliğe seçildi. Seçimin ardından faaliyet raporu, yeni yönetimin ibrası ve ardından siyasi konuşmalara geçildi.

. Viranşehir saadet ilçe başkanı Yasin kurt konuşmasında, " Yaşadığımız olaylar, dünyada gerçekleşen hadiseler. Biz ne demiştik, Saadet Partisi olarak milli görüş olarak, önce ahlak ve maneviyat demiştik ve öyle yola çıkmıştık. Bugünde ayni çizgideyiz diyen kurt. Bugün Saadet partisi 5 olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz ve bu görevi Yeniden bana layık gördüğünüz için ben tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum biz yeni yönetimimle kongremiz bitter bitmez 2019 da yapılacak yerel ve genel seçimler için startımız vereceğiz sıkmadığım bir el çalmadığımız bir kapı bırakmayacağız diyen Başkan Kurt ben  tekrar bugün kongremize geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dedi.
 
.
Konuşmaların ardından ilçe yönetim kuruluna seçilecek olan üyeler gelen misafirlere tanıtıldı ve ardından seçime geçildi. 50 delegenin 47'si oy kullandı ve Viranşehir Saadet Partisi yeni İlçe başkanı Yasin Kurt yeniden başkan seçildi. Viranşehir Saadet Partisi ilçe başkanlığına tekrar seçilen Yasin Kurt, gelen misafirlere ve delegelere teşekkür ederek, Viranşehir için hayata geçirilecek projeler için elinden geleni yapacağını söyledi.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku