• Diğer

Şanlıurfa

Sağlık Bakanı açıkladı! Urfa için güzel haber

Sağlık Bakanlığı’nın illere göre ikincisini açıkladığı haftalık koronavirüs tablosunda, Şanlıurfa’da görülen korona vakalarının haftalık olarak 574’ten 432’ye düştüğü görüldü

Sağlık Bakanı açıkladı! Urfa için güzel haber

Okunma: 2846

23 Şubat 2021 10:28
-A

+A

Sağlık Bakanlığı'nın günlük koronavirüs tablosuna ek olarak açıklamaya başladığı haftalık verilerde güncel sayılar belli oldu. 15-21 Şubat tarihlerinde her 100 bin kişide görülen vakalar illere göre paylaşıldı. Buna göre, vaka sayısının 100 Binde 20,42 olarak kayıtlara geçtiği Şanlıurfa’da, günlük 62 vakanın görüldüğü ve haftalık olarak da 432 vakanın yaşandığı belirtildi. Şanlıurfa’daki vaka sayısının önceki haftaya göre azalması dikkat çekti.

KOCA: TEDBİRLERE DAHA ÇOK UYMALIYIZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından da paylaştığı verilere ilişkin "Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız." ifadelerini kullandı.
Bu arada önceki hafta açıklanan verilerde, vaka sayısının 100 Binde 27,12 olarak kayıtlara geçtiği Şanlıurfa’da, günlük 82 vakanın görüldüğü ve haftalık olarak da 574 vakanın yaşandığı açıklanmıştı.


DOĞU VE GÜNEYDOĞU ‘NORMALLEŞME’YE HAZIR
Öte yandan haritada listenin zirvesinde geçen haftaya göre sıralaması değişse de yine Karadeniz illeri yer aldığı görüldü. İstanbul'daki artış dikkat çekerken, düşük vakaların görüldüğü Doğu ve Güneydoğu illeri 'normalleşme'ye daha hazır oldukları dikkat çekiyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku