• Diğer

Viranşehir

Suriyeli Mültecinin Evi Yandı

Suriye’de çıkan iç savaştan kaçarak, Viranşehir’e yerleşen Suriyeli mültecinin evinde yangın çıktı. Can kaybının olmadığı ev tamamen yandı.

Suriyeli Mültecinin Evi Yandı

Okunma: 341

21 Mart 2019 10:47
-A

+A

Suriye’de çıkan iç savaş nedeni ile Viranşehir’e yerleşen Suriyeli Muhammed Muhammed Ailesi Yıldızlar köyünde bir tarlada sulama işine başladı. Burada yaptıkları iş ile geçimlerini sağlamaya çalışan aile, dün gece bir kabus yaşadı.

Tarla başındaki evlerinde oturan aile evde çıkan ani bir yangın ile can pazarı yaşadı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın bir anda evin tamamını sardı. Aile can havli ile kendilerini dışarı atarken, yangının söndürmek için mücadele ettiler.

Tüm müdahalelerine rağmen evleri gözleri önünde küle dönen Muhammed Muhammed ailesi, bir anda iç savaşın ardından yangın şoku yaşadı. Mağdur aile şuan Viranşehirli hayırseverlerin yardımını bekliyor. Yıldızlar köyü sakinlerinin yardımı ile ayakta kalmaya çalışan ailenin yatacak bir yerleri kalmazken, ailenin giyecek ve yiyecek yardımına ihtiyacı bulunuyor. Köy sakinleri ellerinden gelen yardımı yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, yardım yapmak isteyen tüm hayırseverlerden yardım beklediklerini söylediler.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku