• Diğer

Şanlıurfa

ŞUTSO meclis üyeleri, yönetime kazan kaldırdı

Şanlıurfa’da Sanayi ve Ticaret Odası meclis üyeleri, yönetime kazan kaldırdı. Yönetimin keyfi kararlarına aldığı iddiasıyla tepkilerini ortaya koyan üyeler, toplantıyı yarıda bırakarak basın açıklaması yaptı.

ŞUTSO meclis üyeleri, yönetime kazan kaldırdı

Okunma: 524

12 Temmuz 2019 14:04
-A

+A

ŞUTSO binası önünde gazetecilere açıklama yapan üyeler, şunları kaydetti:”Temmuz ayı Meclis toplantısı için buradayız. Yaklaşık 1 yıldır meclis yönetiminin sergilediği tavırdan dolayı, çoğulcu ve şeffaflıktan uzak, oldu bittiye getiren anlayışa tepki için toplantıyı yarıda bırakarak dışarıya çıktık. Şu aşamada meclis, 30 kişilik yeter sayısının altında çoğunlukla kararlar almaktadır. Kamuoyu ve bizim nezdimizde alınan kararlar geçersizdir. Biz burada suç duyurusunda da bulunuyoruz. Şu aşamada alınan her karar usulsüz, vicdanları kanatan bir durum söz konusudur. Bu noktada hukuki işlemleri başlatacağımızı ifade etmek istiyoruz. Kamuoyuna duyuruyoruz.

ÜYELER, İCRAYA VERİLDİ

Meclis toplantısında işveren, işletme sahiplerinin gündeminin meşgul eden ticaret odası yönetiminin mevcut borçlarından dolayı üyelerine neden icraya verdiğini tartışmaya açacaktık. Mevcut yönetim anlayışıyla ortak bir noktada bulunamadık. Esnaf, üreticimiz, işletmecimiz bu ekonomik koşullar altında zor anlar yaşarken ticaret odası 25 yıllık tarihinde ilk defa kendi üyelerini icraya vermiştir, askıya almıştır. Bu zor koşullarda çalışmaya çalışan üyelerin elleri, kolları bağlanmıştır, mağdur edilmiştir. Dilekçimizi verdik,  TOBB bünyesinde gerekli girişimlerimizi gerçekleştireceğiz.”

PELTEK: YASAL SÜREÇ BAŞLATMA KARARI ALDIK

ŞUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, Ruha Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, normal prosedürleri uyguladıklarını belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku