• Diğer

Viranşehir

TFF açıkladı! Viranşehir'de ilgilendiriyor

Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve gruplandırma ile oynanacak.

TFF açıkladı! Viranşehir'de ilgilendiriyor

Okunma: 442

12 Mayıs 2021 09:43
-A

+A

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, Siverek Belediyespor ve Viranşehir Belediyespor’un da mücadele edeceği 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Ligi (BAL) ile ilgili yeni bir karar alındı. Daha önce 17 Nisan’da başlaması planlanan ancak daha sonra tekrardan 1 ay ertelenen BAL müsabakalarının, bu kez de haziran ayında oynanmasına karar verildi.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“2020-2021 Sezonu BAL müsabakalarının statüsü belirlenmiş, gruplandırılması ve fikstür çekimi tamamlanmışken TFF Sağlık Kurulu, Covid-19 nedeniyle 09 Nisan 2021 tarihinde şartların elverişli olmamasından dolayı lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda görüş birliğine vararak ligin Mayıs ayının son haftasına kadar oynatılmaması kararı almıştı. Ayrıca, 30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihlerini kapsayan 17 günlük tam kapanma kararı verilmesi ve bu dönemde takımların antrenman yapmalarının durdurulması BAL müsabakalarının başlama tarihini Haziran ayının 1. haftasına çekmiştir.

KULÜPLERİN KARARINA BIRAKILDI

Gelinen süreçte, sezon sonunun yaklaşmış olması, sıcakların başlaması, Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle bazı kulüplerin BAL'da oynama haklarını kaybetmeden bu sezon oynamama taleplerini, bazı kulüplerin de sıkıştırılmış bir takvim ile ligin yeni bir statüyle oynatılması taleplerini dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin lige katılıp katılmama kararını belirli kıstaslar koyarak kulüplere bırakmıştır.
Bu sezon lige katılmayarak 2021-2022 sezonunda lige katılmak isteyen kulüpler dilekçeyi, bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ve yeni bir statü ile lige katılmak isteyen kulüpler ise dilekçeyi en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar Federasyona göndereceklerdir.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku