• Diğer

Genel

Urfa eski vekili hakkında hapis istemi

Diyarbakır'da 6 yıl önce yasaklanan nevruz etkiliğine katıldığı ve suç işlediği gerekçesiyle Şanlıurfa eski Milletvekili İbrahim Binici hakkında hapis cezası istendi.

Urfa eski vekili hakkında hapis istemi

Okunma: 517

4 Nisan 2018 09:03
-A

+A

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Diyarbakır'da 6 yıl önce düzenlenen izinsiz gösteride suç işledikleri gerekçesiyle eski bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici hakkında iddianame hazırlandı. 

İçişleri Bakanlığı'nın talimatı üzerine 16-21 Mart 2012'de Diyarbakır'da nevruzda yapılacak her türlü toplanma, eylem ve etkinliğin valilikçe yasaklanarak, söz konusu kararın ilgililere duyurulduğuna yer verilen iddianamede Şanlıurfa eski vekili Binici'nin yasaklanan nevruz etkiliğine güvenlik güçlerine direnerek katıldığı ve nevruz alanında terör örgütü propagandası olacak şekilde zafer işareti yaptığı belirtildi.

İddianamede, eski vekiller hakkında "Silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek", "Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçlarından 10 yıldan 23 yıla kadar hapis cezası istendi.

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku