• Diğer

Viranşehir

Vekil tepki gösterdi Kaymakam isyan Etti DEDAŞ suçlu

Viranşehir'de yaşanan elektrik kesintilerine ilçe kaymakamı ve milletvekili tepki göstermişti.

Vekil tepki gösterdi Kaymakam isyan Etti DEDAŞ suçlu

Okunma: 924

30 Kasım 2018 10:47
-A

+A

Vekil tepki gösterdi Kaymakam isyan Etti DEDAŞ suçlu
 
Viranşehir İlçesindeki elektrik kesintileri üzerine Viranşehir halkı ve sivil toplum örgütleri büyük bir tepki göstermişti.  Bu kesintiler üzerine Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ise sosyal medya hesabımdan “en son sınanacak şey halkın sabrıdır” paylaşımında bulunmuştu.
 
DEDAŞ bu tepkiler üzerine yazılı bir açıklama yaptı,  yapılan açıklamada Dicle Elektrik tarafından Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kaçak elektrik kullanımını önlemek için yerleştirilen Alçak Gerilim Otomasyon Panolarına (ASOP) saldırılar devam ederken, ilçede kurulan 750 panodan 260'ının tahrip edilerek kullanılmaz hale getirildiği belirlendi denildi.
 
DEDAŞ’ın Bu açıklamaları üzerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlıdan tepkili cevap geldi.
 
Özşavlı sosyal medya hesabı Facebookta, “Vatandaş suçlanarak kimse yükümlülüklerinden ve sorumluluklarından kaçamaz. DEDAŞ’ın vatandaşı yatırımları engellemekle suçladığı açıklamayı bir talihsizlik olarak görüyorum. Kazılıp aylarca açık bırakılan sokaklar, enerji verilmeden sokak ve caddelerde konan panoları bizzat yerinde defalarca incelemiş biri olarak, kullanılan malzemenin dayanıksızlığını ve elektrik kablolarının enerjisiz bir şekilde aylarca açıkta bırakıldığına şahit oldum. Bir çocuğun yumruğuna dahi mukavemet edemeyecek kadar zayıf plastik panoları sokaklara savunmasız hedef gibi koyan sizlersiniz. Onları korumakla mükellef olan yine sizlersiniz. Kaldık ki o panoların büyük bir kısmı tahrip edilmiş değil yaşanan arızalardan dolayı yanmıştır. Vatandaş suçlanarak kimse yükümlülüklerinden ve sorumluluklarından kaçamaz” dedi.
 
Haber; Fatih GÜLTEKİN
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku