• Diğer

Viranşehir

VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI İLE VİRANŞEHİR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

İlçe Kaymakamımız Kaymakamı Ömer Dereci ve Viranşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Semiz'in katılımlarıyla kamu kurumları arası işbirliği protokolü imzalandı.

VİRANŞEHİR  KAYMAKAMLIĞI  İLE  VİRANŞEHİR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Okunma: 5321

14 Eylül 2020 13:39
-A

+A

Kamu hizmeti cezası; toplumsal katılım ile hükümlünün iyileştirilmesini ve topluma kazandırılmasını, amaçlayan, hükümlünün topluma verdiği zararı kamu hizmetinde ücretsiz çalışarak geri ödemesini ve bu şekilde kamu düzeninin sağlanmasını esas alan bir seçenek yaptırımdır.
Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığının kararları ve paydaş kurumların desteği doğrultusunda Viranşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen çeşitli projelerle kamu yararına çalışmalar gerçekleştiriliyor. Viranşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bağlı yükümlülerce ilçedeki okullar başta olmak üzere birçok kurumda temizlik, sıra zımparalama, boya/badana, tadilat/tamirat işleri gerçekleştirilmiş olup kamu kurumlarının çeşitli ihtiyaçları karşılanmaya çalışıldı.
Viranşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde Viranşehir ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında (Viranşehir Adliyesi, Viranşehir Belediyesi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Müftülük, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Mal Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü, Öğretmenevi Müdürlüğü, Trafik Denetleme Büro Amirliği) kamuda hizmeti cezasını yerine getirecektir.
Viranşehir  Cumhuriyet Başsavcılığı ve Viranşehir Kaymakamlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile birlikte ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında Viranşehir'de Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne bağlı yükümlülerce ihtiyaca yönelik çalışmaların sürdürülmeye devam edeceği bildirildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku