• Diğer

Viranşehir

Viranşehir 3 Yıllık Husumet Sona Erdirildi

Viranşehir ilçesinde 3 yıldır arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında husumet bulunan Begara ve Asiyan aşiretleri viranşehir kanaat önderleri Münir Öztürk Rakıp Yazmacı ve DR Feridun üncal ve Kaymakam Ömer Dereci ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştılar.

Viranşehir 3 Yıllık Husumet Sona Erdirildi

Okunma: 3610

30 Eylül 2018 14:14
-A

+A

Viranşehir ilçesinde 3 yıldır arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında husumet bulunan Begara ve Asiyan aşiretleri viranşehir kanaat önderleri Münir Öztürk Rakıp Yazmacı ve DR Feridun üncal ve Kaymakam Ömer Dereci ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştı. 

Viranşehir ilçesine bağlı Karatepe köyünde yaşayan ve ceylanpınara bağlı sirtı köyünde oturan aileler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle 3 yıldır süren husumet barışla sona erdi. 
Dr Feridun üncal , görevlerinin halkın arasındaki anlaşmazlıkları çözmek, barışı ve güvenliği tesisi etmek olduğunu belirterek, yıllardan beri süren anlaşmazlık nedeniyle 2 ailenin sürekli birbirilerini mahkemeye verdiğini, bazen de kavga ettiklerini söyledi. 

"Biz ve Viranşehir kanaat önderlerinden Münir Öztürk Ve Rakip yazmacı ile her iki Aile büyükleri fedakârlık yaparak anlaşmalarından dolayı her iki aileye de teşekkür ediyoruz.

Dünya malı için insanların birbirleriyle kavga etmesi husumetli olmaları bizi derinden üzüyor. Bu tür sorunlar kardeşçe konuşup kavga etmeden giderilmeli." diyen Viranşehir kaymakamı ömer dereci , 2 tarafın da kardeşçe yaşamaları için birbirlerine biraz taviz vermeleri gerektiğini belirtti.

Viranşehirin kanaat önderi Münir Öztürk "Allah bize bu kadar güzel lütuflarda bulunmuş, mal mülk vermiş, az bir şey için insanlar birbirini kırmasın, birbirimiz ile paylaşalım, toprak herkese yeterlidir. Toprak ve mal mülk için birbirlerini öldürenler, kimisi ömür boyu cezaevinde kalıyor, kimisi yıllarını mahkemelere vererek hayatlarını ediyor." 


Öztürk "Barışa katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Kur´an aranızdadır. Hiç kimse bu sulhu bozacak, zarar verecek herhangi bir tavır içerisinde girmeyecek. Bu sözü her iki taraftan aldık, hiç kimse hiç kimseye ihanet etmeyecek. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın." diye konuştu. 

İlçedeki kanaat önderlerinden Rakıp yazmacı ise 3 yılından bu yana 2 ailenin kavgalı olduğunu ifade ederek, " 2 kişi Hayatinin kaybetti bugün her iki ailede sulhı çok istedik ben hepinizin huzurunda her iki aile büyüklerine teşekkür ediyorum. Ailelerin barışmasına çok sevindik." Dedi . Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın Ailelerin barışmasına çok sevindik." dedi

Barışa yemeğine  Akparti Şanlıurfa milletvekili Halil Özcan akparti eski milletvekileri  seydş eyyüpoğlu mahmut kaplan Viranşehir kaymakamı ve belediye başkanı  Ömer Dereci  Akparti ilçe başkanı Ali tekin ve il başkanı Bahatin yıldız Viranşehir belediye  başkan yardımcıları  mahmut şık Aslan Çiftçi Alladdin Milli İbrahim Çoban  viranşehir ziraat odası başkanı Bahri Ekinci  Akparti eski ilçe Başkanı Mehmet yıldırım celal sayan  çok sayıda vatandaşlar katıldı.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku