• Diğer

Viranşehir

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN TÜM PARKLARDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Viranşehir Belediyesi, sağlıklı ve temiz bir çevre için ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe merkezindeki tüm mahalleler, parklar ve sokaklar haşerelere karşı etkin bir biçimde ilaçlanıyor.

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN TÜM PARKLARDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Okunma: 288

18 Haziran 2019 15:13
-A

+A


Viranşehir Belediyesi periyodik olarak gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmalarına havaların ısınmasıyla birlikte hız verdi. 

Ekiplerin, tüm mahallelerde başladıkları ilaçlama çalışmaları gece geç saatlere kadar devam ediyor.

Sağlık Müdürlüğü ekipleri,sinek ve haşereyle mücadelede en doğru zaman olan larva döneminde yoğunlaştırdığı çalışmalarla zararlı canlıların üremesinin önüne geçiyor.

Haşereyle mücadele ederken muhtelif yerlerde dezenfekte çalışmalarını da titizlikle sürdüren belediye ekipleri, özellikle Viranşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği park ve mesire alanlarında ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Sağlıklı ve temiz bir çevre ile haşereyle mücadelede vatandaşlara da görev düştüğüne dikkat çeken Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, vatandaşların mahalle ve sokaklarda çöplerin ağzı kapalı bir şekilde çöp konteynerlerine atılması ve çöplerin rastgele doğaya bırakılmamasına özen göstermeleri gerektiğini hatırlattı.

Başkan Ekinci; “Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde şehrin merkezinde larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz devam ediyor. Halkımızın rahat bir şekilde yaşam sürdürebilmesi için ekiplerimiz gerekli tedbirleri alarak çalışmalarını sürdürüyorlar” Dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku