• Diğer

Viranşehir

Viranşehir Cumhuriyet Okulu Arsası Kaderine Mi Terk Edildi?

Hürriyet Mahallesinde Cumhuriyet Okulu yapılmıştı. Yıllarca tabanı su olan okul yaklaşık 3 yıl önce tahliye edildi, binası yıkıldı. Fakat okulun bahçe duvarı olduğu gibi bırakıldı. Okulun bahçesindeki ağaçlar ise hemen hemen ilçenin hiçbir parkında yok. Peki burası neden yeşil alan yapılmıyor?

Viranşehir Cumhuriyet Okulu Arsası Kaderine Mi Terk Edildi?

Okunma: 575

30 Eylül 2019 10:01
-A

+A


Yaklaşık 10 yıl önce İlçenin Hürriyet Mahallesinde Cumhuriyet okulu yapıldı. Okulun zemini sürekli su aldığı için eğitimde aksamalara neden oluyordu. Hemen tarihi dikmelerin yanında bulunuyordu. Yapılan tüm çalışmalara rağmen okulun zeminin su almasına engel olunamayınca, okul tahliye edildi. Bina yıkıldı ve molozları taşındı. Okuldan geriye sadece yüksel bahçe duvarı ve gözlere seyir zevki veren ağaçları kaldı. Ama okulun tahliye edilmesinin üzerinden yıllar geçti. Okulun bahçesinde bulunan ağaçlar bakımsız ve susuz kaldı. Kimi ağçlar kurudu. Kimi ağaçlar ise yakıldı.

Şimdi Viranşehir Gündem Gazetesi olarak yetkililere sesleniyoruz; Neden burası bir yeşil alana dönüştürülmüyor? Hemen hemen ilçenin birçok parkında bulunmayan ağaçların bulunduğu bu okul arsası neden atıl olarak bekletiliyor? Eğer zemini bina yapmaya müsait değilse, neden ilçenin ihtiyaç duyduğu yeşil alana dönüştürülmüyor.  O arsa madde bağımlılarının yuvası haline geleceğine mahalle sakinlerinin dinleneceği muhteşem bir parka dönüştürülebilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku