• Diğer

Viranşehir

Viranşehir'de 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Düzenlendi

Viranşehir'de 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Düzenlendi

Okunma: 1303

4 Ekim 2018 12:26
-A

+A

Viranşehir İbni sinan  Sağlık Mesleği ve Teknik Anadolu Lisesi, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği çerçevesinde obezitenin azaltılması, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi, sağlıklı yaşam kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla yürüyüş düzenledi.
 
Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Her Gün 10 Bin Adım’ temalı olarak tüm illerde yapılan yürüyüş etkinliği, Viranşehir karataşköyü yolunda gerçekleştirildi. Yürüyüşe Viranşehir İbni Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idaresi ve öğrenciler katıldı.
 
Viranşehir İbni Sinan ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Salih Aslan:"3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Etkinlikleri. Günümüz toplumunda fiziksel aktivitenin sağlık için yeteri kadar anlaşılamaması ve hareketsiz yaşamın benimsenmesi kronik hastalıkların artmasına en önemli sebep olmuştur. Ülkemizde her yıl 3-4 Ekimde kutlanmakta olan Dünya Yürüyüş Günü Etkinliklerini İbn-i Sina Sağlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Spor kulübü kapsamında gerçekleştirip öğrencilerimize farkındalık oluşturduk dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku