• Diğer

Viranşehir

VİRANŞEHİR’DE CAMİLER CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR

Viranşehir Belediyesi, ibadete açılma kararının ardından ilçedeki camilerde temizlik ve yıkama çalışması gerçekleştirdi.

VİRANŞEHİR’DE CAMİLER CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR

Okunma: 1163

28 Mayıs 2020 17:42
-A

+Aİlçede,yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında ziyarete kapatılan camiler, cuma namazına hazırlanıyor.
Camilerin ibadete açılma kararının ardından Viranşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,ilçede bulunan tüm camilerde temizlik ve yıkama çalışmalarına başladı.
Hürriyet mahallesinde bulunan Haci İbrahim Güneş camisi'nde Temizlik İşleri Müdürü Hıdır Çakar gözetiminde başlatılan temizlik çalışması, diğer tüm camilerle devam etti.
Temizlik ve yıkama çalışmaları öncesi,Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri de, çalışmalar kapsamında cami ve okul bahçelerinde ot biçme çalışması gerçekleştirdi.
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,yaptığı açıklamada, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına kentin tüm camilerinde başladıklarını söyledi.
Cuma namazı için hazırlanan camilerin yıkanıp temizlendiğini anlatan Başkan Ekinci, sadece camilerde değil, daha önce alınan kararla Cuma namazının kılınacağı, Okullarda,Kapalı Halı sahaları ve semt pazarlarında aynı çalışmanın yapıldığını belirtti.
Normalleşmeyle birlikte önlemleri de artırdıklarını belirten Ekinci, Camilerin tekar ibadete açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Cami cemaati ise, Camilerin tekrar ibadete açılmasından dolayı çok heyecanlı ve sevinçli olduklarını belirterek, yapılan temizlik çalışmalarından dolayı Viranşehir Belediyesine teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku