• Diğer

Viranşehir

Viranşehir’de Devasa Kumaş Örgü Fabrikası

Viranşehir’de İbrahim Halil Akaltun adında bir iş insanı devasa bir fabrika kurdu. Fabrikasını büyütme çalışması yapan Akaltun, şimdilik balya tulumu-çuval üretirken, ileri ki aşamada yaklaşık 50 kişinin çalışacağı Fabrikada balya teli ve çorap üretimine de geçmeye hazırlanıyor.

Viranşehir’de Devasa Kumaş Örgü Fabrikası

Okunma: 772

11 Haziran 2019 15:50
-A

+A

 
İş insanı İbrahim Halil Akaltun, Güneydoğu’da bir ilki yaparak Viranşehir’de Kumaş örgü fabrikası kurdu. Şuan 12 kişinin istihdam edildiği fabrikada balya tulumu-çuval üreten Akaltun, fabrikasını büyütmek için kolları sıvadı. Viranşehir Organize sanayide kurduğu fabrikada İlçenin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Akaltun biri devasa Türkiye’de sadece 3 tane bulunan modern bir makineyi Viranşehir’e getirerek üretime başladı.

3 tane makine ve 12 işçi ile 24 saat üretim yapan Akaltun, Viranşehir halkına hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Akaltun : “Daha önce Maraş’ta fabrika kurdum. Ama Viranşehir sevdalısı bir insan olarak, tesisimi Viranşehir’e taşıdım. Burada şuan Türkiye’de sadece 3 yerde bulunan makinelerden birini Viranşehir’e getirdim. Şuan balya tulumu ve çuval üretiyoruz. Kaliteli kumaşlar yapıyoruz. İlk önce iplikleri kumaşa çeviriyoruz. Oradan kumaşlar balya haline geldikten sonra kesme makinelerimiz ile kesiyoruz.” Dedi. 

 
Son model teknoloji ile çalıştıklarını ifade eden İş İnsanı İbrahim Halil Akaltun, Viranşehir’deki fabrikasını büyütmek için çalıştığını belirterek : “Şuan tesiste 12 kişi istihdam ediyor. Fakat ileri ki günlerde bu işimizi daha da büyüteceğiz. Yeni makineler getireceğiz. Balya tulumu-çuval dışında balya teli ve çorap üretmeye başlayacağız. Viranşehir halkının istihdam edildiği fabrikamızda çalışan sayısını 50’nin üzerine çıkaracağız.” Diye konuştu. 
 
İş insanı İbrahim Halil Akaltun, sadece Viranşehir’e yönelik üretim yapmadıklarını, ihracata da başlayacaklarını da sözlerine ekleyerek : “Azerbaycan’dan gelip sipariş verecekler. Ama sadece Azerbaycan ile sınırlı kalmayacağız. Dünyanın her yerine üretilen ürünlerimizi ihraç edeceğiz. Sadece Viranşehir halkına değil, ülke ekonomisine de katkıda bulunacağız” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku