• Diğer

Viranşehir

Viranşehir'de Okul Sporları Oryantiring Müsabakalarının İkincisi Yapılacak

Geçen yıl ilçe Kaymakamı Ömer Derecinin yoğun çabaları sonucu Viranşehir'de ilk defa gerçekleştirilen Okul Sporları Oryantiring Müsabakalarının ikincisi 30 Mayıs 2020'de Viranşehir'de yapılacak.

Viranşehir'de Okul Sporları Oryantiring Müsabakalarının İkincisi Yapılacak

Okunma: 13178

12 Kasım 2019 13:44
-A

+A

 Harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor olarak bilinen Oryantiring Müsabakaları'nın Viranşehir'de yapılacak olmasının memnuniyet verici olduğunu belirten İlçe Kaymakam Ömer Dereci yaptığı açıklamada" Farklı spor dallarının Viranşehir'de oynanıyor olmasını gençlerimiz açısından çok yararlı olduğuna inanıyorum. Son zamanlarda ilçemizden çıkmış olan sporcuların ulusal ve uluslararası dereceler elde etmesini Viranşehir'de sporun önemli bir gelişme kaydettiğini bir göstergesidir. 

Geçen yıl  GAP Oryantiring Günleri kapsamında ilk defa düzenlediğimiz "Oryantiring Müsabaları"nda 650 sporcumuz ter dökmüştü. Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz ve beraberindeki heyeti ağırladığımız etkinliklerle misafirlerimize şehrimizin kültürünü, tarihi ve turistik yerlerini tanıtıma fırsatı da bulmuştuk. Oryantiring sporuna çok uygun olan ilçemizde bu sporun daha yayın hale gelmesi ve bu dalda ulusal uluslararası dereceler elde etmiş sporcularımızın çıkması en büyük arzumuzdur. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bünyesinde gerçekleştirilecek olan Oryantiring sporlarının ilçemizde yapılması için destek veren Şanlıurfa Milletvekili  Doç. Dr. Halil Özşavlı' Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku