• Diğer

Viranşehir

Viranşehir’de Sosyal Mesafe ve Maske Seferberliği

Viranşehir’de Sosyal Mesafe ve Maske Seferberliği

Okunma: 38482

18 Mayıs 2020 20:49
-A

+A

Viranşehir’de koronavirüs’e karşı önlem ve tedbirler devam ederken, merkez mahalle muhtarları koordinasyonunda maske dağıtımı ve sosyal mesafe uyarıları yapıldı. Muhtar, aza, imamlar, öğretmenler ve polislerden oluşturulan gruplar maskesiz vatandaşlara maske vererek sosyal mesafe kuralına uyma ve maske takmanın salgınla mücadeledeki önemini anlatıyor. İlçede ki esnafları da ziyaret eden görevli gruplar maske takmanın ve sosyal mesafeye uymanın hayati derecede öneme sahip olduğunu belirterek koronavirüs salgını ile mücadelede gelinin nokta hakkında bilgi veriyorlar.
 
VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN
 
Bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı titizlikle çalışma yürüten İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, kısıtlamaların kontrollü bir şekilde kaldırılmasının ardından ilçede artan vaka sayısına karşı ek önlemler alıyor. Koronavirüs salgınına karşı altın değerinde olan iki kuralı her fırsatta dile getiren Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, sokakta maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda 16 merkez mahalle muhtarı koordinasyonunda oluşturulan ekiplerle sahada çalışma başlattı. Sahadaki ekipler esnaf ve vatandaşları maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarırken maske takmayanlara maske veriyor.
 
Vatandaşların uygulamadan çok memnun olduklarını ifade eden Hürriyet Mahallesi Muhtarı Neçmi Açmak: “ Sabah saatlerinde Viranşehir Kaymakamlığından her muhtarlığa 1000 adet maske tesliminde bulundu. Maskesiz esnaf ve vatandaşlarımıza maske veriyor, dışarıya maske takarak çıkmaları noktasında uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımız uygulamadan çok memnun. Viranşehir’de salgın vakalarının arttığı haberi vatandaşları da rahatsız ediyor. Sayın Kaymakamımız Ömer Dereci’nin başlattığı uygulamaya halkımız destek veriyor.” İfadelerini kullandı.
 
MASKE TAKMA VE SOSYAL MESAFE KURALINA UYMA HAYATİ ÖNEME SAHİP
 
Koronavirüs salgın tehlikesinin geçmediğini belirten Kaymakamımız Sayın Ömer Dereci, normalleşme sürecinin de bir tedbir olduğunu kaydetti.  Süreci doğru okumanın ve salgın tehlikesini ciddiye almanın önemli olduğunu ifade eden Sayın Derece Viranşehir halkını zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamak ve hayati öneme sahip iki kural olan sokakta maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uymaya davet etti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku