• Diğer

Viranşehir

Viranşehir'de Yaya Geçişi Uygulaması

Viranşehir’de İlçe Trafik Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Trafik ekipleri yaya geçişi uygulaması için sürücüleri bilgilendirdi. İlçenin değişik noktalarında Jandarma ve Polis memurları sürücülere el broşürleri dağıtarak, yayaların geçiş üstünlüğü hakkında bilgi verdi.

Viranşehir'de Yaya Geçişi Uygulaması

Okunma: 624

6 Şubat 2019 16:32
-A

+A

 
 
Yeni çıkan trafik yasası ile yayaların geçiş üstünlüğünü ihlal eden sürücülere para cezası kesilecek. Yayaların geçiş hakkını ihlal eden sürücülere 488 TL idari para cezasının kesilmesinin yasallaşmasının ardından Viranşehir ilçe emniyet müdürlüğü ve Jandarma komutanlığı vatandaşları bilgilendirmek için çalışma başlattı.

Yapılan bilgilendirme çalışmasına Viranşehir emniyet Müdürü Kılıç Aslan ve İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Ramazan Onurcan da katıldı. İlçenin dört büyük caddesi, Mardin yolu ve okul önlerinde polis ve jandarma sürücülere el bildirileri dağıtarak, vatandaşları bilgilendirdi. Trafik polisleri ve Jandarma Trafik ekipleri zaman zaman çocuk yayaları ve yaşlı yayaların karşıya geçmesinde yardımcı olarak sürücüleri bu konuda dikkatli olmaları için uyarılarda bulundu. Edinilen bilgiye göre bilgilendirme çalışması birkaç gün sürecek.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku