• Diğer

Viranşehir

VİRANŞEHİR’DE YENİLENEN PARKIN AÇILIŞI YAPILDI

Viranşehir Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Arası Göç Örgütü (IOM) ile birlikte yürüttüğü Hürriyet Parkı yenileme projesinin açılışı yapıldı.

VİRANŞEHİR’DE YENİLENEN PARKIN AÇILIŞI YAPILDI

Okunma: 354

15 Nisan 2019 14:03
-A

+A

Yenileme yapılan parkın açılışına, Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özşavlı, Viranşehir Belediye Başkan yardımcısı Arslan Çiftçi, IOM yetkilileri, Kaymakamlık ile Belediye birim müdürleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Açılışta konuşan IOM yetkilileri, Viranşehir Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi ile birlikte yürüttükleri projeyi bitirmenin sevinci içerisinde olduklarını belirterek, Viranşehir’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Viranşehir’in en büyük mahallerinden biri olan Hürriyet Mahallesi parkına yapılan yenileme çalışmalarından dolayı IOM, Viranşehir Kaymakamlığı ve ilçe Belediyesine teşekkür eden Milletvekili Özşavlı, Parkın yaklaşık 200 bin TL’ye mal olduğunu söyledi. 
Parkların çocukların nefes aldıkları yer olduğunu ifade eden Özşavlı, şu ana kadar mahallede parkın olmamasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Yenilenen parkın Viranşehir halkına ve mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Özşavlı, projeye büyük destek veren Birleşmiş Milletler Uluslararası Arası Göç Örgütüne teşekkür etti.
Yapılan konuşmalarından ardından Protokol üyeleri tarafından IOM yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi.
Plaket takdiminin ardından Vekil Özşavlı ve protokol üyeleri tarafından parka ağaç dikildi. 
Çeşitli gösterilerin olduğu açılışta çocuklara balon dağıtıldı. Yenilenen 8 Dönümlük Parka, Çocuk oyun grupları, spor aletleri ve banklar yerleştirildi, tadilat ve tamiratı yapıldı.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku