• Diğer

Viranşehir

Viranşehir Devlet Hastanesinde Kuyruk Çilesi

Pratisyen Başhekim İlhan Erkan yönetimindeki Viranşehir Devlet Hastanesinde vatandaşların kuyruk sorunu giderilmiyor. Pratisyen Başhekimin Viranşehirlilerin sorunlarıyla ilgilenmemesi ve vatandaşların sorunlarını gidermemesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Viranşehir Devlet Hastanesinde Kuyruk Çilesi

Okunma: 896

8 Ağustos 2019 12:46
-A

+A

 
Viranşehir Devlet hastanesinde vatandaşların çilesi bitmiyor. Yıllardır pratisyen hekimin başhekimliğini yaptığı hastanede doktor yetersizliği ve hastane yönetiminin vatandaşların sorunlarını gidermemesinden dolayı Vatandaş, hastane önünde nöbet tutmaya başladı. Sıra almak için sabah ezanı ile hastane yoluna düşüyor. 
 
İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan 200 yataklı Viranşehir Devlet Hastanesi ilçenin ihtiyacını karşılayamaz hale geldi. 200 bin nüfuslu ilçeye hizmet veren Viranşehir devlet hastanesinde vatandaşlar sıra almak için sabah ezanı ile birlikte hastaneye akın ediyor. 200 bin nüfusun yanında Suriye’deki iç savaştan kaçarak Viranşehir’e gelen Suriyelilerin de ilçedeki hastanede tedavi olması yoğunluğun daha da artmasına neden oluyor.

Hastaneden yetersiz doktor olduğunu belirten vatandaşlar, : “Hastanemiz bu yoğunluğu kaldıramıyor. Vatandaşlar olarak sabah ezanı ile birlikte sıra alabilmek için hastaneye geliyoruz. Geldiğimizde fiş alma kuyruğu metrelerce uzamış oluyor. Başhekim sorunların giderilmesi için herhangi bir çalışma yapmıyor. Yetkililerden bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz” diye sitem ettiler.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku