• Diğer

Viranşehir

Viranşehirliler dikkat! Eczanelerde maske satışı yasak

27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası, eczanelerde maske satışının yasaklandığını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da “Eczanelerde maske satışı asla söz konusu olmayacak" dedi.

Viranşehirliler  dikkat! Eczanelerde maske satışı yasak

Okunma: 6784

8 Nisan 2020 09:06
-A

+A

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülkede maske takmak zorunlu hale gelirken, maske satışı da yasaklandı. 

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün maske satışının yasaklanacağını duyurmasının ardından Türk Eczacılar Birliği'nden de bir açıklama geldi. Açıklamada eczanelerde maske satılmayacağı belirtilerek "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, maske satışının yasak olduğu ifade edilmiştir. Konu hakkında yapılacak ikinci bir açıklamaya kadar, meslektaşlarımızın eczanelerinden maske satışı yapmaması uygun olacaktır" ifadeleri kullanıldı.  

"GÖREVİMİZ MASKE SATMAK DEĞİL"

27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası da Şanlıurfalılara bir duyuru yaparak maske satışında bulunulmayacağını bir kez daha vurguladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemiz ve Dünya' da görülen Covid-19 Pandemisi nedeniyle tüm dünyada medikal sarf malzemelerinde temin sıkıntısı yaşanmaktadır.

Maske eldiven dezenfektan tulum vb. malzemelerin temini konusundaki sıkıntı maalesef fiyatlara yansıtılmaktadır.
 
Biz eczacılar bu ülkenin bilim insanlarıyız . Bizim birincil görevimiz hastalara maske dağıtmak yada satmak değil ilaç danışmanlığı yapmaktır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku