• Diğer

Şanlıurfa

YSK AÇIKLADI URFA'DA 8 ADAY YARIŞACAK...

2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Urfastar.com YSK'dan aldığı bilgilere göre kesin liste şöyle oluştu.

YSK AÇIKLADI URFA'DA 8 ADAY YARIŞACAK...

Okunma: 602

4 Mart 2019 09:29
-A

+A

  31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. Şanlıurfa'da 8 isim BŞB adayı oldu.

  ŞANLIURFA: Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Büyükşehir: Zeynel Abidin Beyazgül (Cumhur İttifakı)
Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir: Sabahattin Cevheri

Bağımsız Türkiye Partisi Şanlıurfa Büyükşehir: Rahime Karakeçili

Türkiye Komünist Partisi Şanlıurfa Büyükşehir: Halil Çalışkan

Vatan Partisi Şanlıurfa Büyükşehir: Mustafa Ataca

Demokratik Sol Parti: Şanlıurfa Büyükşehir: Hasan Erçelebi

Bağımsızlar Şanlıurfa Büyükşehir: Ömer Faruk Yapıcıer, Osman Yıldırım

İLÇELER AK PARTİ
Birecik: Mahmut Mirkelam (Cumhur İttifakı)
Bozova: Suphi Aksoy (Cumhur İttifakı)
Ceylanpınar: Abdullah Aksak (Cumhur İttifakı)
Halfeti: Şeref Albayrak (Cumhur İttifakı)
Haliliye: Mehmet Canpolat (Cumhur İttifakı)
Hilvan: Aslan Ali Bayık (Cumhur İttifakı)
Siverek: Şeyhmus Aydın (Cumhur İttifakı)
Suruç: Mustafa Yüksel (Cumhur İttifakı)
Viranşehir: Salih Ekinci (Cumhur İttifakı)
Karaköprü: Metin Baydilli (Cumhur İttifakı)
Akçakale: Mehmet Yalçınkaya (Cumhur İttifakı)
Eyyübiye: Mehmet Kuş (Cumhur İttifakı)

Cumhuriyet Halk Partisi

Akçakale: Ahmet Geçit
Birecik:Hüseyin Kıran
Bozova: Şıhmüslüm Bayar
Ceylanpınar: Mehmet Emin Çağra
Eyyübiye: Sinan Kılıç
Halfeti: Ekrem Morçiçek
Harran: Mehmet İngin
Siverek: Fatih Mehmet Bucak
Suruç: Kemal Eşsiz

Viranşehir: Şehmus Dodukanlıoğlu

Halkların Demokratik Partisi

Halfeti: Abdurrahman Çiftçi
Birecik: Hakan Arıcı

Viranşehir: Hıdır Oktay
Suruç: Hatice Çevik
Hilvan: Bişar Tüysüz
Ceylanpınar: Mehmet Ali Kahraman
Bozova: Mahmut Çakmak
Siverek: Turan Tüysüz

Milliyetçi Hareket Partisi
Harran: Mahmut Özyavuz(Cumhur İttifakı)

İYİ Parti

Akçakale: Ömer Ay
Ceylanpınar: Suna Çoşkun
Karaköprü: Yunus Çoban
Halfeti: Mahmut Yaman
Bozova: Mehmet Kaya
Birecik: Mehmet Hicri
Eyyübiye: Murat Demirkan
Viranşehir: Adnan Çiftçi
Haliliye: Mustafa Reşat Dağ
Suruç: Tuba Çoşkun

Saadet Partisi
Akçakale: Abdulhakim Ayhan
Birecik: Serhat Mehmet Hamdi Dirier
Bozova: Muhittin Meral
Ceylanpınar: Ali Yiğit
Eyyübiye: Halil Yiğit
Halfeti: Kemal Ayhan
Haliliye: Mustafa Hekimoğlu
Harran: Halit Kılıçarslan
Hilvan: Hanif Düzme
Karaköprü: Essum Aslan
Siverek: Hüseyin Solak
Suruç: Mehmet Şener

Viranşehir: Muhammet Kurt

Demokrat Parti Ceylanpınar:

Menderes Atilla
Harran: Mehmet Özyavuz
Haliliye: Ramazan Fırat
Akçakale: Seyfettin Güvenç

Büyük Birlik Partisi

Ceylanpınar: Halaf Yaşlı

Viranşehir: Halil Tapan
Akçakale: Hamza Çoşkun
Suruç: Mahmut Şeker
Haliliye: Eyyüp Kurtboğan
Karaköprü: Mahmut Küçükoğlu
Hilvan: İbrahim Halil Çivis
Siverek: Ali İzol
Harran: İbrahim Bürke
Birecik: Müslüm Karakurt
Bozova: Mustafa Şeker
Eyyübiye: Ahmet Işık

Bağımsız Türkiye Partisi

Şanlıurfa Büyükşehir: Rahime Karakeçili
Eyyübiye: Gülay Gözoğlu
Halfeti: Sevim Yağmur
Ceylanpınar: Abit Görür
Haliliye: Ahmet Akkuş
Karaköprü: Aylagül Tandoğan
Akçakale: Rabia Uçar

Türkiye Komünist Partisi

Şanlıurfa Büyükşehir: Halil Çalışkan

Vatan Partisi Şanlıurfa Büyükşehir: Mustafa Ataca
Eyyübiye: Saddam Polat
Haliliye; Salih Ataca

Demokratik Sol Parti:

Şanlıurfa Büyükşehir: Hasan Erçelebi

Bağımsızlar Şanlıurfa

Büyükşehir:Ömer Faruk Yapıcıer, Osman Yıldırım
Eyyübiye: Halil Karakeçili Karaköprü: Serhat Erdem, Ali Çetin   



Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

adaylık

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku